پاسپورت ترکیه در بین تمام کشورها رتبه پنجاهم را داراست، شرایط آسان سفر به ۱۱۰ کشور بدون ویزا، امکان دریافت آسانتر ویزایشینگن، بهره مندی از خدمات تامین اجتماعی، بیمه و درمان رایگان در کنار  دیگر حقوق شهروندی در ترکیه سبب شده تا نه تنها ایرانی ها بلکه بسیاری از همسایگان ترکیه همه ساله به این کشور اوراسیایی مهاجرت کنند.

در حال حاضر ترکیه به یکی از مهمترین مقاصد ایرانی ها برای مهاجرت تبدیل شده است. نزدیکی به ایران، دسترسی آسان به بازارهای کشورهای اروپایی، نزدیکی فرهنگی میان ۲ کشور، هزینه های پایین زندگی نسبت به سایر کشورهای اروپایی، عدم نیاز به ویزا و بهره مندی از شرایط اخذ شهروندی ترکیه در ازای سرمایه گذاری و خرید ملک سبب شده تا ایرانی ها در سال های اخیر رتبه اول خریداران ملک در ترکیه را کسب کنند.

در سال های اخیر شرایط دریافت شهروندی ترکیه و خرید خانه  با تغییراتی همراه شده که بد نیست با این شرایط و قوانین آشنا شوید!

پاسپورت ترکیه و اعتبار آن

پاسپورت ترکیه و سیر تا پیاز گرفتن شهروندی و همه مطالب مهمی که باید بدانید، پس اگر دنبال دریافت شهروندی ترکیه هستید با پین تاتی همراه شوید.

پس از آنکه آقای اردوغان در سال ۲۰۱۸ تصمیم گرفت تا تغییراتی در قانون کسب شهروندی کشور ترکیه بدهد، نحوه دریافت پاسپورت ترکیه برایخارجی‌ها به مراتب آسان‌تر از قبل شد وخارجی‌هایی که تمایل داشتند در این کشور زیبا زندگی کنند، توانستند با خرید ملک به ارزش ۲۵۰ هزار دلار آمریکا، شهروند ترکیه شوند این رقم تا قبل از سال ۲۰۱۸، ۱ میلیون دلار بود.

شرایطو نحوه ثبت درخواست گذرنامه ترکیه

برای ثبت درخواست گذرنامه ترکیه، مدارک زیر لازم است:

 • فرم معاینه اولیه
 • اصل گذرنامه اولیه شخص
 • شناسنامه
 • اصل اجازه اقامت و کپی آن
 • ترجمه محضری کپی پاسپورت
 • کپی شناسنامه متقاضی
 • اجازه اقامت معتبر
 • فیش رسید برای هزینه‌های خدمات درخواستی انجام شده
 • اگرمتقاضی متأهل باشد، تمامی اسناد و مدارکرسمی ازدواج، هویت همسر و فرزندان زیر سن قانونی لازم است. (برای هویت همسر، سند ازدواج، و برای تأیید هویت فرزندان گواهی تولد کفایت می‌کند)
 • اگر متقاضی طلاق‌ گرفته باشد؛ گواهی طلاق
 • در صورت فوت همسر؛ گواهی فوت در مورد همسرش
 • ۴ قطعه عکسکه در یک ماه گذشته گرفته شده است.
 • بیمه

سعی کنید برای ثبت درخواست گذرنامه ترکیه حتما از یک وکیل متبحر و باسابقه کمک بگیرید.

تاپو در ترکیه

با تاپو یا همان سند ملک در ترکیه آشنا شوید!

واژه تاپو TAPU در زبان ترکی به معنی سند می باشد. اگر تجربه خریدملک در ترکیه را داشته باشیدو یا قصد خرید خانه ای در ترکیه داشته باشیدبیتردیدباواژهتاپو بارها سر و کار داشته اید. در ترکیه سند املاکدارایرنگهایمتفاوتی است که متناسب با نوع کاربریملکرنگ سند آن فرق میکند. اسناد و تاپو ها برایجلوگیری از کلاهبرداری و حفظ امنیت آن ها دارای  QR  هستند و خریدارانمیتوانند به سادگی نسبت به اصل و یاجعلی بودن سند ملک مطلع شوند.

اسناد در ترکیه به ۲ رنگ اصلی تقسیم میشوند ، اسناد آبی که مربوط به زمینهای فاقد کاربری بوده و دیگریسندهای قرمز رنگه ستندکه به ۲ بخش تقسیم میشوند سندهای قرمز به زمینهای در حال ساخت تعلق میگیرد. سندهای قرمز به نامه ای کاتمولکیت و کاتارتفائیک شناخته میشوند. سندهای کاتارتفائیک به ساختمانهای در حال ساخت تعلق میگیردو سهم خریدار از اعیانی را مشخص میکند.

سندهای کاتمولکیت سهم خریدار از عرصه و اعیان را مشخص مینماید.

سند ملکی در ترکیه

استعلام سند ملک در ترکیه!

یکی از موارد یکه باید در هنگام خرید ملک در نظر بگیرید سلامت سند است زیرا در صورت هرگونه بدهی یا بازداشتی بر روی سند کاربرای خریدار بسیار سخت خواهد بود. پیش از هر گونهپرداختپولو تسویه حساب بافروشنده، از مالک بخواهید تا استعلام های مربوط به عدم هرگون هبدهی و بازداشتی سند را گرفته و به شما تحویل دهد.

پین تاتی راهنمای شما در ترکیه!

انتخاب یک مجموعه با تجربه در زمینه سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات و آگاهی و اطلاع از قوانین و مقررات شهروندی در ترکیه بسیار مهم است. از دیگر مواردی که باید به آن دقت شود، شهر، منطقه و محله ای ایست که با معیارهای ما برای زندگی هم خوانی داشته باشد. انتخاب ملک، سلامت سند، امکان افزایش و سود سرمایه گذاری در سال های بعد و هزینه های جانبی خرید ملک همگی از مواردی است که هر خریدار باید در زمان معامله ملک بدان ها دقت نماید.

تیم پین تاتی(pintati.com)با سال ها تجربه موفق در زمینه املاک و فروش ملک و داشتن پرونده های موفق شهروندی برای هموطنان عزیز، همراه امین شما در رسیدن به خانه رویائیتان خواهد بود. برای مشاوره رایگان و بازدید از پروژه های  لوکس استانبول می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.