محمد سبزه زاری به خبرنگار مهر گفت: تقویت سامانه بارشی در استان باعث حجم بالای بارش همراه با سیلابی شدن مسیل‌های کوهستانی و آب‌گرفتگی معابر شهری همراه با رگبار و رعد و برق و احتمال تگرگ در مناطق مستعد و بارش برف ارتفاعات و تندبادهای لحظه‌ای می‌شود.

مدیرکل هواشناسی خوزستان افزود: این سامانه از شنبه ۲۷ آذر تا روز سه شنبه ۳۰ همین ماه در استان ماندگار خواهد بود و در مناطق سردشت دزفول، شیهون، حسینیه، اندیکا، لالی و ارتفاعات شرقی ایذه و دزپارت فعالیت بیشتری خواهد داشت.

وی گفت: این موقعیت موجب شکستگی درختان، صاعقه و کاهش دید موقتی و آب‌گرفتگی و جاری شدن سیلاب در مناطق باد شده و طغیان رودخانه‌های فصلی در مناطق کوهستانی، سیلابی شدن مسیل‌ها، اختلال در تردد شهری و جاده‌ای، آب‌گرفتگی معابر عمومی می‌شود.

سبزه زاری با تاکید بر اینکه تمهیدات لازم برای کاهش خسارات ناشی از سیلاب و بارش شدید، رعد و برق و تگرگ، وزش باد و صاعقه به کار گرفته شود، یادآور شد: همچنین از سفرهای غیرضروری، بازگشایی آبروها و دهانه پل‌ها، فعالیت‌های کوهنوردی، جابه‌جایی عشایر پرهیز شود و هنگام سفر به مناطق سردسیر همراه داشتن تجهیزات زمستانی و اطمینان از میزان سوخت خودرو الزامی است.

منبع : مهر