می خواهم واقعیتی را به شما بگویم؛ اگرچه برای پولدار شدن به سرمایه نیاز دارید، اما فاکتور دیگری به اندازه سرمایه در ثروتمند بودن تاثیر دارد آن هم داشتن یک فکر پولساز است. فکر پولساز من را در حوزه آرد به ثروت زیادی رساند و توانستم در ابتدای جوانی میلیاردر شوم.

آرد سفید

مهمترین زمینه مصرف آرد سفید درجه یک در صنعت شیرینی پزی و قنادی است و با در نظر گرفتن اهمیت زیادی که این محصول به عنوان اصلی ترین ماده اولیه مورد استفاده در این زمینه دارد باید توجه زیادی به درجه کیفی آن مبذول دارید.

به طور کلی آرد سفید و آرد گندم ارگانیک فقط با استفاده از نشاسته داخلی دانه های گندم تولید شده و سبوس گندم از آن جدا می گردد تا این آرد حالتی کاملا پودری داشته، رنگ بندی روشنی پیدا کند و موجب پفکی شدن بافت کیکها گردد، چون وجود سبوس گندم کمی آن را سنگین تر کرده و موجب می شود بافت کیک و شیرینیها مانند نان حالت به هم پیوسته و چسبنده یا خمیری پیدا کند.

با توجه به این مطلب درجه کیفی این محصول بر اساس درصد جدا سازی سبوس گندم مشخص می شود و هر چه این درصد افزایش پیدا کند، کیفیت آرد سفید هم بیشتر می شود.

آرد سوخاری

شاید برای شما نیز این سوال مطرح باشد که آرد سوخاری چه نوع آردی است؟ برای پاسخ به این سوال می بایست گفت که آرد سوخاری خوب آردی است که از آن برای طعم دار و خوشمزه کردن غذاهای متفاوتی مانند انواع غذاهای پروتئینی و انواع کوکو و کتلت و غیره استفاده می شود.

پودر سوخاری دارای انواع مختلفی می باشد که با توجه به نوع مصرف و کاربرد آن متفاوت می باشد. سوخاری ها به صورت ساده و معمولی، پودر سوخاری پرک، پودر سوخاری کنجد دار، پودر سوخاری پولکی، پودر سوخاری پانکو و غیره موجود می باشند. هنگام تهیه یا تولید پودر سوخاری باید دقت نمود، که حتما بافت آن همانند دانه های شکر باشد و نباید آن را مانند آرد پودر کرد.

پودر های سوخاری دانه درشت نیز در بازار موجود می باشند که برای تهیه آن می توانید از نان های بیات شده استفاده کنید. آن هارا تکه تکه کنید و در سینی فر قرار دهید و سپس در فر از قبل گرم شده با حرارت بالا به مدت بیست تا نیم ساعت قرار دهید تا نان ها کاملا سفت شوند و پس از خنک شدن آن هارا در مخلوط کن یا غذاساز قرار دهید و به اندازه ی دلخواهتان پودر کنید.

آرد سوخاری خانگی

شاید برای افراد دیابتی جای سوال باشد که آیا آرد سوخاری خانگی تایلندی قند دارد یا خیر؟ در این مطلب میخواهیم به این موضوع بپردازیم. افراد دیابتی باید از نانی استفاده کنند که دارای فیبر بالا باشد. هر چه فیبر نان ها بیشتر باشد رنگ آن ها تیره تر میشود که نان سنگک یکی از همین نان ها است و در مقایسه با سایر نان ها برای افراد دیابتی مفید است.

متخصصان پس از تحقیقات فراوان به این نتیجه رسیدند که نان بربری و سنگک جز نان هایی هستند که به افراد دیابتی توصیه میشود. نان های لواش و باگت و تست دارای ارزش غذایی کمتری بوده و هضم سریع تری دارد و برای این افراد مناسب نیست.

در خصوص نان های سوخاری برای دیابتی ها  میتوان گفت که میتوانند آن را در رژیم غذایی خود جای بدهند به دلیل اینکه از فیبر بالایی برخوردار است. اما افراد که قند خون آن ها بسیار بالا است باید با مشورت پزشک متخصص خود آن را در رژیم خود جای دهند.