به گزارش مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت اطلاعات، حجت‌الاسلام سیداسماعیل خطیب وزیر اطلاعات در پیامی درگذشت ایثارگرانه «علی لندی» را تسلیت گفت.

در متن پیام حجت‌الاسلام خطیب آمده است: درگذشت ایثارگرانه آقای علی لندی و عروج دلاورانه این نوجوان قهرمان را به مردم شریف خوزستان و شهرستان ایذه، به‌ویژه والدین محترم و خانواده داغدار و گرانقدرش تسلیت عرض کرده، از درگاه خداوند متعال برای روح آن مرحوم، هم‌نشینی با شهدای نوجوان فهمیده و محمدی‌ و شهدای کربلا و برای بازماندگان، صبر و سلامتی مسئلت می‌نمایم.

وی همچنین در این پیام تأکید کرده است: مرحوم علی لندی نشان داد که روحیه ایثار و فداکاری در ایران اسلامی همواره تداوم دارد. این قهرمان در جامعه‌ای که ایثارگری الگوی آن است؛ پرورش یافته و جانفشانی او نشان داد که هنوز نوجوانان این مرز و بوم با تأسی از شهدای دوران دفاع مقدس و ایثارگران عزیز، حاضرند جان خویش را در طبق اخلاص قرار دهند و ایثارگری و فداکاری همیشه زنده است.

به گزارش مهر، علی لندی نوجوان فداکار ایذه‌ای ۲ هفته پیش برای نجات جان ۲ تن از همسایگان که گرفتار آتش‌سوزی شدیدی شده بودند، وارد عمل شد و جان هر دو را نجات داد، اما خودش دچار سوختگی شدیدی شده بود که در نهایت، روز گذشته( جمعه، دوم مهر) پس از گذراندن دوره مداوا، در شهزهای اهواز و اصفهان، دار فانی را وداع گفت.