کودهای شیمیایی دارای دو نوع هستند که نوع قرصی شکل آن به دلیل کاربرد بیشتری که دارد دارای قیمت مناسبتری می باشد و کود شیمیایی اوره پریل به دلیل حجم کمتری که می گیرد هزینه باربری و حمل و نقل آن کمتر محاسبه می شود.

طبق نظریه کارشناسان آراد برندینگ و طرفداران محیط زیست استفاده از کودهای شیمیایی اوره و کود سولوپتاس می تواند تا حد زیادی از تولید آلاینده های محیطی کاسته کند

در سالهای اخیر نوع دیگری از کود شیمیایی به بازار عرضه شده که استفاده از آن بسیار راحت می باشد و همه افراد در صنعت کشاورزی می توانند از آن استفاده کنند.

این کود به صورت محلول و اسپری مورد استفاده قرار می گیرد و عملکرد بهتری نسبت به انواع دیگر این کود دارد.

برای استفاده از کود شیمیایی باید به محصولی که قرار است کشت کنید توجه کنید و سپس با توجه به آن کود مناسب را خریداری نمایید.

خط تولید کود شیمیایی اوره در برخی از شهرهای کشور که دارای زمینهای وسیع برای کشاورزی هستند انجام می گیرد و این کار باعث کاهش هزینه باربری و انبارداری برای افراد می شود.

کود شیمیایی برای برخی از گیاهان دارویی بسیار مفید است و برای برخی دیگر مضر می باشد از این رو شما می توانید با جست و جو در اینترنت و کمک گرفتن از افراد متخصص نوع کود مناسب برای گیاهان و درختان مزرعه خود اطلاع پیدا کنید.

قیمت کود شیمیایی اوره

اوره با ترکیب در آب به سرعت جذب خاک می شود و تمام املاحهای مورد نیاز را به خاک وارد می کند.

شما در زمان خرید با توجه به متراژ زمین خود می توانید اندازه لازم از کود را خریداری نمایید تا علاوه بر صرفه جویی در هزینه از انباشته شدن کود نیز جلوگیری شود.

به طور یقین می توان گفت که امروزه در صنایع، بسته بندی اهمیت بسیار زیادی دارد، به طوری که یک شرکت به دلیل اهمیت دادن و صرف کردن زمان بیشتر، روی بسته بندی کود شیمیایی جدید، از بقیه شرکتها که اهمیت زیادی به این موضوع نمی‌دهند سبقت بگیرند و فروش خوب و بیشتری را تجربه کنند که این عامل تاثیر زیادی در قیمت کود شیمیایی اوره خواهد داشت.

نیتروژن ماده اصلی کودهای ازت می باشد و باعث رشد بیشتر گیاهان می شود و اگر این ماده در کودهای شیمیایی کم باشد باعث رنگ پریدگی و کیفیت پایین محصول نهایی می شود.

کود شیمیایی اوره گرانول دارای درصد بالایی از نیتروژن است که می تواند باعث افزایش مواد مغذی در خاک شود و زمین را متاسب با گیاه دارای طبع مورد نیاز برای رشد نماید.

شکل کود شیمیایی مانند تگرگهای درشت و به رنگ سفید است و از آمونیاک و کربن دی اکسید تهیه شده است.

نیتروژن در هوا موجود می باشد اما گیاهان توانایی استفاده از آن را ندارند بنابراین باید به وسیله کود ارگانیک پتاس به آنها وارد شود تا به خوبی رشد پیدا کنند.

کود شیمیایی جدید

بسته بندی کودهای شیمیایی و مصرف کود پلیت ، دیگر به عنوان یک مزیت به حساب نمی آید، زیرا لازم و ضروری می باشد، بسته بندی مناسب می تواند محصولات را از آفتاب و شرایط هوایی حفظ کند و در هنگام انبار کردن محصولات، از کیفیت محصولات مراقبت کند.

کود شیمیایی به دلیل نداشتن خاصیت اسیدی و قلیایی گزینه بسیار مناسبی برای درخت گردو می باشد و می تواند ریشه و میده این درخت را تقویت کند

از دیگر ویژگیهای کود شیمیایی جدید اوره برای این درخت می توان به قابلیت حل شدن زیاد این کود در آب اشاره کرد که باعث شده تولید کنندگان این محصول آن را در شکل اسپری و پودری تولید کنند تا برای درختانی مانند گردو و بادام مورد استفاده قرار گیرد.

کودهای شیمیایی اوره که برای درخت گردو مصرف می شوند به دلیل غیر سمی بودن گزینه بسیار خوبی می باشد و دارای طرفداران بی شماری می باشد.

اگر هنوز فرق میان کودهای شیمیایی و ارگانیک را نمی دانید بهتر است با مراجعه به مقالات این سایت تمام مطالب مربوط به کود شیمیایی اوره را مطالعه نمایید و همچنین به قسمت آرشیو عکس رفته و تفاوت بین کود ارگانیک و شیمیایی را مشاهده نمایید.

هر چند افرادی که در زمینه کشاورزی فعالیت می کنند تمام اطلاعات لازم را در این مورد دارند اما ممکن است افراد جدید که شروع به فعالیت در این زمینه کرده اند با این تفاوتها آشنایی نداشته باشند.