یکی از راه های بسیار پر درآمد در بازار امروز می تواند قیمت خرید و فروش توت سفید خشک تازه باشد و حتی اگر بخواهیم به صورت حرفه ای روی این محصول کار کنیم، می توانیم به صادرات این محصول بپردازیم.

یکی از مواردی که باعث شده است تا این محصول به عنوان یک گزینه مناسب برای صادرات شمرده شود این است که توت سفید خشک همانطور که در سایت آراد برندینگ نیز گفته شد دارای ماندگاری بسیار بالا و فواید شگفت انگیز درمانی و زیبایی می باشد و مدت زمانی که باعث فساد این ماده غذایی می شود بسیار زیاد است.

یکی از راه هایی که می توان توت سفید خشک شده را به آن روش مصرف کرد، مخلوط کردن توت سفید خشک با شکلات تلخ است تا به وسیله این ترکیب جذاب بتوانیم آن را به عنوان یک میان وعده مقوی مصرف کنیم.

همچنین می توانید توت سفید خشک را در کنار یک فنجان قهوه مصرف کنید تا اگر دوست ندارید که قهوه را تلخ مصرف کنید، توت سفید خشک آن شیرینی لازم را برای شما فراهم کند.

شاید برایتان جالب باشد که در بسیاری از نقاط اروپا و آمریکا توت سفید خشک را به روشهای خاصی مصرف می کنند و یکی از این روشهای عجیب برای ما ترکیب توت سفید خشک با ماست می باشد که طرفداران بسیار زیادی نیز دارد.

توت خشک هرات

حال این سوال پیش می آید که بهترین روش ها برای مصرف توت خشک هرات کدامند؟

تزیین ماست و سالاد با قرار دادن توت روی آن ها که تاثیر زیادی در زیبایی و خوش طعمی دارد.

خیساندن آن در آب و اضافه کردن به اسموتی، آب میوه و برخی از غذاها

به شیرین و خوش طعم شدن دمنوش های مختلف و چای سبز کمک می کند.

می توانید توت خشک را خرد کنید و از پودر آن در تهیه کیک و کلوچه استفاده کنید.

همراه داشتن مقداری از آن در کیف برای مصرف به عنوان میان وعده ای مقوی

روش های مختلفی برای خشک کردن توت وجود دارد که در این بخش به برخی از آن ها می پردازیم:

با استفاده از آفتاب: توت خشک هرات را پس از شستن و تمیز کردن زیر نور آفتاب روی پارچه ای به مدت ۳ الی ۴ روز قرار دهید سپس آن را به سایه منتقل کنید و حدود ۳ روز صبر کنید تا به طور کامل خشک شود. دقت کنید که اگر این کار را فقط در افتاب یا فقط در محیطی که سایه است انجام دهید توت ها سیاه می شوند و از انجام این کار پرهیز کنید.

به وسیله دستگاه ماکروویو: یکی از روش های سریع می باشد که ۳ دقیقه زمان می برد و بدون پایین آوردن کیفیت محصول، زمان خشک شدن را کاهش می دهد.

با دستگاه میوه خشک کن: حدود ۲۴ ساعت زمان برای خشک شدن توت ها به این روش لازم است که این زمان به نوع میوه و دستگاه میوه خشک کن که دارید نیز بستگی دارد. دستگاه را روی تنظیمات مربوط به خشک کردن میوه یا درجه حرارت ۵۷ درجه قرار دهید و توت ها را درون آن بچینید، پس از گذشت ۱۸ ساعت آن را چک کنید تا از خشک شدن بیش از حد آن جلوگیری شود.

قیمت توت خشک

در این بخش می خواهیم به اولین چالش و دغدغه ی خرید، خریداران توت خشک یعنی قیمت توت خشک بپردازیم، و اطلاعاتی کوتاه و البته کاربردی ارائه نماییم و همواره یکی از دغدغه های افراد هنگام خرید قیمت محصول و کالا می باشد چرا که در بیشتر موارد شاهد وجود انواع قیمت برای یک محصول و یا کالای مشابه می باشیم.

توت خشک نیز قیمتهای مختلفی دارد که این دلایل تفاوت عمدتا در یکی دو مورد خلاصه می شود و افرادی که قصد خرید توت خشک را دارند اگر این نکات را بدانند قطعا خریدی راحت و بی دردسر خواهند داشت.

توتهای خشک عمدتا در عواملی مانند توت سفید خشک شده به روش خانگی و یا صنعتی، وزن و تازگی و مواردی از این قبیل تفاوت دارند و با توجه به عوامل ذکر شده قیمت توت خشک تعیین می شوند.

معمولا توتهای خشک شده به روش خانگی که به توتهای خشک خانگی معروف می باشند قیمت بیشتری دارند و گرانتر هستند، علاوه بر این مورد توتهای خشک نیز در وزن و درشت بودن و نبودن نیز قیمتهای مختلفی دارند یعنی توت خشک درشت و بسته های بزرگ دارای قیمت بیشتری هستند.