سیدمحمد مولوی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: اردیبهشت ماه سال جاری دیداری با «عزت الله ضرغامی» وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در محل این وزارت داشتم و مشکلات منطقه را به اطلاعش رساندم.

وی افزود: حضور شرکت تعاونی حامیان در آبادان به منظور خرید تضمینی تولیدات صنایع دستی هنرمندان، برگزاری حداقل ۲۵ دوره آموزشی به صورت رایگان همراه با صدور گواهی‌نامه، تجهیز اداره میراث آبادان، اعطای تسهیلات ویژه برای اجرای طرح خانه مسافر، ایجاد پایانه صادرات صنایع دستی، مساعدت برای اجرای طرح یکپارچه‌سازی فضای موزه و احیای فضای محیطی، تشکیل اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی منطقه آزاد اروند و تشکیل «دبیرخانه دائمی گردشگری سلامت» در منطقه آزاد اروند برخی از مواردی بود که در دیدار با وزیر میراث فرهنگی مطرح کردم.

نماینده مردم آبادان در مجلس ادامه داد: از ضرغامی دعوت کردم که حتماً سفری به این منطقه داشته باشد و مقرر شده که در هفته جاری سفری به آبادان داشته باشد.

مولوی عنوان کرد: بازدید از موزه آبادان و سایر اماکن میراثی، دیدار از ظرفیت گردشگری روستایی، بررسی گردشگری آبی، برنامه‌ریزی برای گردشگری سلامت و بررسی مشکلات صنایع دستی برخی از برنامه‌های در نظر گرفته شده برای سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به آبادان است.

منبع : مهر