• امروز : شنبه - ۱۱ آذر - ۱۴۰۲

خرید دفتر خاطرات و تاثیرات جدی بر کیفیت زندگی!

  • 31 مرداد 1402 - 14:01
خرید دفتر خاطرات و تاثیرات جدی بر کیفیت زندگی!

نوشتن خاطرات یکی از راه هایی است که می توان از آن طریق افکار خود را به راحتی روی کاغذ پیاده سازی کنید. برای بعضی افراد نیز یادداشت خاطرات به عنوان یک کار سرگرم کننده است؛ در هر صورت نوشتن خاطره ها چه شیرین یا تلخ می تواند از لحاظ روانی نیز روی افراد تاثیر مثبت داشته باشد. بهترین روش برای نگهداشتن خاطرات در جای امن، نوشتن آن‌ها در دفتری مخصوص است که تنها خود فرد به آن دسترسی داشته باشد. انواع مختلفی از دفتر خاطرات در بازار وجود دارد که دارای جلدهای زیبا و یا کاغذهای فانتزی هستند؛ همچنین دفتر خاطره برای سنین نوجوانی، جوانی و بزرگسالی در طرح های متنوعی تولید می شود.

دفترچه خاطرات چیست؟

یک دفتر خاطرات در ساده ترین شکل خود، ابزاری برای ثبت اتفاقات روزانه است؛ این نوشته ها می تواند شامل ماجراهای جالب روزانه و یا افکار و احساسات شما باشند. خواندن دفتر خاطره شخصی بعد از سال ها باعث می شود خاطرات خوب دوران جوانی و یا بچگی را برای فرد زنده کند و باعث ایجاد احساس خوبی در شخص گردد.

خرید دفتر خاطرات برای اهداف خاصی انجام می شود؛ مثلا شخص دچار افسردگی شود که می تواند تمام احساسات و افکار خود را در دفترچه خاطرات بنویسید و از این طریق سطح استرس را کاهش دهد. 

فواید یادداشت روزانه در دفتر خاطرات

ثبت یادداشت های روزانه در یک جای محرمانه مثل دفتر خاطره نویسی سه فایده اصلی و مهم برای نویسنده دارد.

۱.تاثیر مثبت نوشتن یادداشت روزانه برای سلامت روان

تاثیر مثبتی که نوشتن خاطرات روی سلامت روان می گذارد به این دلیل است که فرد می تواند با خیال راحت تجربیات خود را تحلیل کند و رویدادهای خاص را با روشی کم استرس مرور نماید. از این رو بیان داستان زندگی شخصی در دفتر خاطره بدون اینکه کسی مطلع شود نقش مهمی روی سلامت روان خواهد داشت. در هنگام نوشتن خاطرات باید هم روی احساسات و هم روی افکار تمرکز کرد تا بتواند وقایع را آن طور که اتفاق افتاده‌اند در دفترچه خاطرات بیان نمود. با توجه به این مطلب می توان گفت خرید دفتر خاطرات یکی از ضروریات زندگی روزمره هر انسان است.

۲. بهبود مهارت نوشتاری با نوشتن خاطرات روزانه

مهم ترین  راه برای بهتر شدن در هر کاری، تمرین است؛ نوشتن رویدادها در انواع دفتر خاطرات به فرد این امکان را می دهد که بدون نگرانی در مورد اطرافیان خود یا اینکه دیگران چه فکری می کنند روی کاغذ آن‌ها پیاده نماید. ثبت خاطرات به صورت منظم می تواند به بهبود فرآیندهای فکری کمک کند و حتی می تواند به شخص کمک کند تا در نحوه تفکر خود خلاق تر شود. خرید دفتر خاطرات بزرگسالان می تواند روی مهارت نوشتاری آن‌ها نقش بسزایی داشته باشد.

دفتر خاطرات

۳. بخاطر سپردن رویدادها و فعالیت ها با یادداشت آن‌ها در یک دفتر خاطرات

دلایل مختلفی برای اهمیت به خاطر سپردن وقایع وجود دارد؛ برای مثال زمانی که برای یک شغل درخواست می دهیم باید مواقعی را که مهارتی داشته ایم یا کاری را به خوبی انجام داده ایم توصیف کنیم؛ بنابراین دفتر خاطرات راه خوبی برای ثبت موفقیت ها است. در این صورت دفترچه خاطره ها یک منبع آماده برای نشان دادن نمونه هایی از موفقیت ها و مهارت برای درخواست شغلی خواهد بود. همچنین ثبت اتفاقات در دفتر خاطره راهی برای انعکاس تجربیات و یادگیری برای آینده است و نوشتن در مورد رویدادهای مثبت و مرور  آن‌ها نیز می تواند راه خوبی برای افزایش عزت نفس باشد.

دفتر خاطره و نقش آن در حفظ امنیت حریم خصوصی

امروزه طیف وسیعی از ابزارهای الکترونیکی به وجود آمده که تا حد زیادی توانسته اند جایگزین کاغذ و دفترچه خاطره شوند. برای مثال می‌ توان از یک برنامه خاطرات روزانه مانند Penzu استفاده کرد که ادعا می کند می تواند حریم خصوصی افراد را حفظ کند. همچنین امکان استفاده از یک برنامه یادداشت‌ برداری مانند Google Keep  بر روی گوشی و یا نوشتن افکار و وقایع روزانه در یک سند Word و ذخیره آن‌ها در لپ تاپ یا فضای ابری می تواند همگی به جای خرید دفتر خاطرات استفاده شوند. علاوه بر این می توان به جای نوشتن خاطرات خود در دفتر خاطرات، افکار خود را در یک وبلاگ نوشته و با دنیای بیرون به اشتراک بگذارید. 

همه این گزینه ها دارای محاسن و معایبی هستند؛ برنامه‌ های دفتر خاطرات دقیقاً در گوشی های هوشمند قرار دارند و دسترسی به آن سریع و آسان است. همچنین با ذخیره نوشته ها در فضای ابری می توان از آن‌ها پشتیبان گیری کرد تا گم نشوند. استفاده از نرم افزار واژه پرداز نیز به شخص این امکان را می دهد که افکار خود را با دقت بیشتری نوشته و قابل ویرایش و تغییر است. این روش های نوشتن خاطرات مزایا و معایبی دارد؛ یک مزیت این است که می ‌توان تفکر و نوشته های خود را اصلاح کرد و نقطه ضعف آن صرف زمان بیشتر برای نوشتن و انجام اصلاحات نوشته می باشد.

در کنار مزایا و معایب ابزارهای الکترونیکی می توان یک مزیت مهم برای دفتر خاطره نویسی بیان کرد؛ آن هم اینکه این دفترها کاملا خصوصی هستند و به نحو احسن می توانند از امنیت حریم خصوصی افراد را حفظ کنند. چرا که می توان این دفترچه خاطره را در خانه یا هر جای دیگر پنهان کرد و آن را از دسترس دیگران دور نگه داشت و مانع از اشتراک یا انتشار نوشته های شخصی خود به دیگران شد. همچنین با خرید دفترچه خاطرات و نوشتن مطالب طولانی به افکار خود نظم داد و این یک تمرین مفید برای افزایش تمرکز است.

دفتر خاطره

مزایای خرید دفتر خاطرات

یکی از راه های مقابله با احساسات منفی و طاقت فرسا و یافتن راهی سالم برای ابراز وجود، نوشتن اتفاقات زندگی در دفتر خاطره نویسی است؛ بنابراین خرید دفترچه خاطرات ابزاری مفید برای مدیریت سلامت روان می باشد و مزایای زیر را به دنبال دارد:

  • مدیریت اضطراب از طریق نوشتن در دفتر خاطرات
  • ثبت خاطرات در دفترچه خاطره می تواند باعث شناسایی افکار و رفتارهای منفی شده و فرصتی برای خود گفتاری مثبت ایجاد نماید.
  • رفع افسردگی و کاهش استرس با ثبت رویدادهای روزانه در دفتر خاطره
  • نوشتن وقایع در دفترچه خاطرات برای در اولویت بندی مشکلات، ترس‌ها و نگرانی ها
  • خاطره نویسی از جنبه های سبک زندگی سالم برای مدیریت بهتر استرس، اضطراب و شرایط سلامت روان است.

برای بهره‌مندی از تمام مزایای نوشتن خاطرات توصیه می کنیم در خارج از ایران به THE POSITIVE BULLET DIARY و در داخل کشور به گروه هنری ناچو مراجعه کنید و خرید دفتر خاطرات را انجام دهید. دفتر خاطرات بزرگسالان و دفتر خاطرات دخترانه از اصلی ترین محصولات نوشت افزار ناچو است که می توانید به صورت آنلاین آن را از هر نقطه ایران سفارش دهید تا در اسرع وقت به شما تحویل داده شود.

اندازه های مختلف دفتر خاطرات

اندازه ها و انواع مختلفی از دفترچه خاطرات در بازار موجود است و افراد می توانند بنا به تشخیص و سلیقه خود مناسب ترین دفتر خاطره نویسی را خریداری کنند. محبوب ترین اندازه ها برای خرید دفتر خاطرات لوکس به شرح زیر است:

۱.اندازه جیبی دفتر خاطره

این دفتر یادداشت‌ ها به اندازه‌ای کوچک هستند که در جیب جا می‌ گیرند و جا به جایی و همراه داشتن آن‌ها بسیار راحت است. این دفتر خاطرات معمولاً یک طرح‌ بندی هفته‌ ای دارند که برای یادداشت سریع قرارها و رویدادها گزینه عالی می باشند. دفترچه‌ خاطره سایز جیبی معمولاً دفترچه‌ های باریکی هستند که در حدود ۹ سانتی‌ متر عرض و حدود ۱۶ سانتی ‌متر ارتفاع یا ۳.۵ در ۶.۳ اینچ دارند.

دفترچه خاطرات

۲.اندازه شخصی قابل حمل

دفتر خاطره نویسی شخصی به اندازه ‌ای کوچک است که در اکثر کیف‌های دستی جای می ‌گیرند و همراه داشتن آن‌ها در هر جایی امکان پذیر می باشد. اندازه های دفتر خاطرات شخصی معمولاً حدود ۱۰ سانتی متر در ۲۱ سانتی متر یا ۳.۹ در ۸.۳ اینچ است.

۳. دفتر خاطرات سایز  A5 

دفترچه خاطرات با اندازه A5، ابعادی بین اندازه دفتر خاطره شخصی و اندازه A4 دارد. این دفترها تا حدی قابل حمل هستند؛ ولی نسبت به دفتر خاطرات اندازه شخصی فضای بیشتری را می گیرند. خرید دفتر خاطرات A5 ابزاری مناسب برای یادداشت برداری یا مستندسازی از وقایع زندگی روزمره است. اندازه ‌های دفترچه خاطرات A5 معمولاً ۲۱ در ۱۴.۵ یا ۵.۸ در ۸.۳ اینچ می باشد.

۴.دفترچه خاطرات ۸*۱۰  اینچ 

دفتر خاطرات شیک ۸ در ۱۰ اینچ یک دفتر یادداشت روزانه در اندازه مناسبی است که فضای زیادی برای نوشتن خاطرات فراهم می کند. اندازه این نوع دفتر خاطره تقریباً ۲۰ در ۲۵ سانتی متر یا ۸ در ۱۰ اینچ است.

خرید دفتر خاطرات بزرگسال

۵. خرید دفتر خاطرات اندازه A4

اگر برای نوشتن خاطرات خود نیاز به فضای زیادی دارید یا می خواهید اتفاقات روزانه را با جزئیات بنویسید خرید دفتر خاطرات بزرگسالان که در اندازه A4 یا US یا بزرگتر است بهترین انتخاب خواهد بود. البته جا به جا کردن این نوع دفتر خاطره به دلیل اندازه ۲۱ سانتی متر در ۳۰ سانتی متر یا ۸.۳ در ۱۱.۷ اینچ کمی دشوار است.

عوامل موثر بر قیمت دفتر خاطرات

طیف گسترده ای از طرح های دفتر خاطرات وجود دارد که می توان از بین آن‌ها زیباترین و مقرون به صرفه ترین دفتر خاطره را برای نوشتن افکار و احساسات خود را انتخاب نمایید. انواع مختلف از دفترها برای یادداشت های روزانه یا نوشتن خاطره وجود دارد که هر یک با توجه به جنس و کاربردی که دارند با قیمت متفاوتی به فروش می رسند.

قیمت دفتر خاطرات با توجه به سایز و تعداد برگه های آن و طرحی که روی آن پیاده سازی شده است، تعیین می شود. برخی از افراد دوست دارند دفتر خاطرات با جلد ساده داشته باشند؛ ولی بسیاری دیگر خرید دفتر خاطرات فانتزی را ترجیح می دهند.

خرید دفتر خاطرات جدید با قیمت مناسب

مجموعه ناچو در راستای کمک به تمام افراد برای خرید دفترچه خاطرات مناسب سن و سلیقه خود، انواع متنوعی از مدل های دفتر خاطره شامل دفتر خاطرات بزرگسالان و دفتر خاطرات دخترانه را در سایت خود قرار داده است. این دفترها برای نوشتن اتفاقات روزانه گزینه عالی بوده و هدیه ای ایده آل برای مناسبت های مختلف هستند. خرید دفتر خاطرات فانتزی با طرح های بسیار جذاب روی جلد از دیگر محصولات محبوب در سایت فروشگاهی ناچو است که می توان به صورت تک یا عمده و آنلاین آن را سفارش داد.

قیمت دفتر خاطرات

نکاتی برای انتخاب بهترین اندازه دفترچه خاطرات

اینکه دفتر خاطراتی در چه اندازه مناسب است یک تصمیم شخصی بوده و به سلیقه مصرف کننده بستگی دارد. برخی از افراد دوست دارند یک دفتر خاطرات بزرگ داشته باشند تا بتوانند اطلاعات زیادی را در هر روز بنویسند؛ ولی بعضی دیگر اندازه های کوچکتر دفتر خاطره را ترجیح می دهند تا بتوانند به راحتی آن ها را با خود حمل کنند.

به طور کلی خرید دفتر خاطرات A5 محبوب ترین اندازه در بین خریداران است؛ زیرا قابل حمل بوده، به راحتی در کیف جا می گیرد و برای نوشتن وقایع روزانه به صورت مختصر ابزاری کاربردی می باشد. در بخشی از مقاله به بررسی انواع دفترچه های خاطره نویسی از لحاظ اندازه پرداختیم که با مطالعه آن می توانید با اندازه های مختلف دفترچه خاطرات آشنا شوید و بسته به نیازتان یکی از دفترها را انتخاب کنید.

برای خرید دفترچه خاطرات باید از خود بپرسید آیا می خواهید دفتر خاطره نویسی قابل حمل باشد، برای چه موردی می خواهید از آن استفاده کنید، مطلبی که در آن نوشته می شود طولانی است یا مختصر، آیا به دنبال دفتر خاطرات شیک با جلد تزئین شده هستید یا یک دفتر با جلد ساده و می خواهید آن را در کجا نگهداری کنید.

جمع بندی

ثبت رویدادهای روزانه در قالب خاطره می تواند برای همیشه جریانات مثبت در ذهن زنده نگه دارد؛ زیرا هر بار می توانید خاطرات را مرور کنید و بهترین راه برای نوشتن و نگهداری اتفاقات زندگی، خرید دفتر خاطرات است.

لینک کوتاه : https://kalannews.ir/?p=46752

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.