به گزارش خبرگزاری مهر، مرحله نهایی لیگ ملت‌ها ۲۰۲۲ از چهارشنبه شب ۲۹ تیر در شهر بولونیا ایتالیا آغاز شد که در دومین مسابقه تیم‌های ایتالیا و هلند به مصاف یکدیگر رفتند و میزبان سه بر یک به پیروزی رسید.

لاجوردی پوشان ایتالیا در ست نخست این مسابقه غافلگیر شدند و نتیجه را ۲۵ بر ۲۱ به حریف خود واگذار کردند، اما در ست‌های دوم تا چهارم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۱۳ و ۲۵ بر ۲۲ هلند را شکست دادند و به مرحله نیمه نهایی صعود کردند.

ایتالیا تیم میزبان مرحله نهایی لیگ ملت‌ها با ۱۰ برد و دو شکست و قرار گرفتن در رده نخست جدول رده‌بندی مقدماتی به مرحله نهایی راه یافت. هلندی‌ها نیز با ۶ برد و ۶ شکست در رده هشتم جدول مرحله مقدماتی قرار گرفتند و حریف ایتالیا شدند.

در دیگر مسابقه امروز آمریکا سه بر یک برزیل را شکست داد تا به عنوان نخستین تیم به مرحله نیمه‌نهایی و چهار تیم برتر مسابقات صعود کند.

پنج‌شنبه شب دو دیدار دیگر مرحله یک چهارم نهایی لیگ ملت‌ها ۲۰۲۲ برگزار خواهد شد و تیم‌های فرانسه و ژاپن از ساعت ۲۰:۳۰ به مصاف یکدیگر می‌روند تا برنده این مسابقه حریف ایتالیا در مرحله نیمه‌نهایی شود.

تیم ملی والیبال ایران نیز از ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه به مصاف لهستان می‌رود و برنده این مسابقه حریف آمریکا در دیدار مرحله نیمه‌نهایی خواهد شد.

منبع : مهر