به گزارش خبرگزاری مهر، علی قارونی اظهار کرد: امسال با توجه به پویش سراسری در مشهد و اینکه بحث زیارت حضرت رضا ملی شده است، اظهار کرد: هیئات مذهبی با توجه به وظیفه شرعی و عرفی که تعریف شده برای حضور زائران پیاده در مشهد مقدس آماده و پای کار هستند.
رئیس شورای هیئات مذهبی مشهد تصریح کرد: در سال‌های گذشته حسینیه‌هایی که در مشهد بوده توسط هیئات های مذهبی در آخر ماه صفر اکثریت برنامه‌های شخصی خود را تعطیل کرده اند و به عنوان میزبانان زائر امام مهربانی‌ها حسینیه‌های سطح شهر را در اختیار هیئات مذهبی کشور قرار داده اند.
وی افزود: برای ۳۰۰ هزار زائر در حسینیه‌های مشهد اسکان داده خواهد شد.
قارونی گفت: هیئات مذهبی یک نهاد مردمی است، ما از مردم عزیز که در این نهاد ما را همراهی می‌کنند تشکر می‌کنیم و با پای کار آمدن مردم می‌توانیم هیئات مذهبی را گسترش دهیم.
رئیس شورای هیئات مذهبی مشهد گفت: بالغ بر ۷۰۰ موکب در عید غدیر امسال فعالیت داشتند و در حال حاضر نیز برای خدمت رسانی به زائران مجاور حضرت رضا (ع)، برای موکب‌های سطح شهر ۶۱۰ ایستگاه مجوز صادر شده است.
وی بیان کرد: ۲۰۰ نفر از خادمان در هیئات مذهبی به عنوان کمیته بازرسی و نظارت شورای هئیت مذهبی خدمت رسانی نظارت بر مواکب را به عهده دارند.
قارونی ادامه داد: بحث تآمین و تهیه نان برای کلیه هیئات های مذهبی کشور امسال به عهده شورای هیئات مذهبی است.
رئیس شورای هیئات مذهبی مشهد ادامه داد: به عنوان جایگاه هیئات مذهبی پیشرو و جلودار و پرچم دار خدمت رسانی به مردم هستیم و در ایام پایانی ماه صفر همچون سال گذشته امیدواریم با همت عالی تمام دوستداران اهل بیت (ع) در بحث پذیرایی از زائران حضرت رضا (ع) خدمات شایسته ای ارائه کنیم.