افراد موفق همیشه به دنبال راه‌ هایی برای رشد و توسعه‌ ی خودشان هستند یکی از راه هایی که من را به ثروت رساند شروع کسب و کار جدیدم در حوزه ی زعفران بود. البته مسیری که من در را در این حرفه به موفقیت رساند نیز بسیار مهم است و در حال حاضر تمایل دارم در این مقاله این رمز را برای شما نیز افشا کنم.

زعفران ایرانی

مراحل کاشت و برداشت زعفران ایرانی سرگل خوب کار پیچیده ای است و کشاورزان آن را با زحمت فراوان به دست می آورند و به قیمت عمده به خریداران می فروشند.

زعفران در ابتدا به صورت دختر پیچ می باشد و کشاورزان با زحمت فراوان کلاله های با کیفیت و مرغوب را از آن جدا کرده و الک می کنند تا کلاله ها کاملا تمیز باشد که کلاله های کامل و بدون شکستگی زعفران درجه یک بوده و در این میان ممکن است کلاله هایی هم شکسته شوند که در دسته زعفران درجه دو قرار می گیرند.

به همین دلیل است که زعفران از قیمت بالایی برخوردار بوده و به عنوان گران ترین ادویه در جهان شناخته شده است و افراد حاضرند قیمت بالایی بابت خرید جنس مرغوب بپردازند.

زعفران سحرخیز

در واقع زعفران سحرخیز از پیاز زعفران به دست می آید که دارای پوشالی قهوه ای رنگ بوده و از آن در برابر عوامل خارجی حفاظت می کند. زعفران دارای ترکیباتی فوق العاده بوده و کیفیت آن معمولا با استفاده از تجهیزات پیشرفته ارزیابی می شود.

در حقیقت زعفران دارای مدل های مختلفی نیز بوده که هر کدام در هنگام برداشت کیفیت گل زعفران و آب و هوایی که در آن رشد کرده بسیار متفاوت هستند. برگ زعفران معمولا دارای ارتفاعی تا نهایت ۴ سانتی متر بوده و در مدل هایی که برگ های نوک تیز دارد رنگ روی آن تیره و زیر آن روشن تر است.

زعفران سرگل ممتاز

مهمترین تاثیر زعفران سرگل ممتاز بر روی اعصاب می باشد و باعث آرامش و شادابی افراد می شود و به همین دلیل در طب سنتی برای مصرف این محصول سفارش شده است. در ایران این محصولات در مناطق مختلفی تولید می شوند که در این میان زعفران خراسان بسیار مشهور می باشد و بخش اعظمی از آن سالانه به نقاط مختلف جهان صادر می شود.

زعفران از خانواده ادویه ها محسوب می شود که علاوه بر داشتن خواص درمانی بسیار، گیاهی بسیار حساس بوده که در شرایط خاص آب و هوایی به عمل می آید. اگر علاقه مند به این نوع گیاه خاص دارید، با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی راجب این محصولات در اختیارتان بگذاریم.