با جستجو کردن نیازهای شهر و کشور می توان کسب و کارهای جدیدی را راه اندازی کرد و از این طریق درآمدهای کلانی را به دست آورد. به همین منظور تصمیم گرفتم در حوزه انواع کوکی ها فعالیتم را برای رسیدن به درآمدهای بالا شروع کنم.

کوکی

در رابطه با تاریخچه انواع کوکی باید خدمتتان عرض کنیم که در این زمینه هم هنر نزد ایرانیان است و بس! بله تاریخچه پخت اولین کوکی‌ها به قرن ۷ و کشور عزیزمان بازمی‌گردد. پارسی‌ها نخستین افرادی بودند که شکر (چغندر قند) را کشت کردند و کیک‌ها و شیرینی‌های لذیذ ایرانی از دیرباز تا کنون زبان‌زد خاص و عام بوده است.

مورخان عقیده دارند که شکر از ایران و جاهای دیگر جنوب شرقی آسیا به مدیترانه شرقی و اروپا گسترش یافته است. پس از گسترش کشت چغندر قند و در پی آن، صنعتی‌شدن تولیدات شکر و قند، پخت کیک و شیرینی هم گسترش پیدا کرد؛ به‌گونه‌ای که اکنون به عضوی جدانشدنی در رژیم غذایی ما تبدیل شده‌ و در این بین، انواع کوکی جایگاه خاصی را به خود اختصاص داده‌اند.

کوکی شکلاتی

از جمله شیرینی های محبوب و پرفروش کوکی شکلاتی ماکیاتو است که از مواد اولیه درجه یک و طبیعی تهیه می شود و وجود کاکائو و مغز های مختلف آن را به تغذیه ای مناسب و مقوی برای میان وعده ها تبدیل کرده است.

در زمینه بررسی مشخصات ظاهری بهترین کوکی شکلاتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • این کوکی ها معمولا با اندازه های مختلف و در شکل های متنوع تولید و به بازار عرضه می شوند، معمولا شکل ظاهری کوکی های شکلاتی گرد و دایره ای شکل است.
  • کوکی در طعم های مختلف از جمله طعم شکلاتی، طعم توت فرنگی، طعم میوه ای و غیره تولید می شود.
  • این کوکی یکی از بهترین محصولات تولید شده در زمینه کیک و شیرینی است، این محصول به دلایل مختلفی از جمله طعم خوشمزه و قیمت مناسب و فوایدی که برای بدن دارد طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کرده است.
  • از انواع مغز ها از جمله مغز گردو، پسته، بادام و غیره برای تزئین و لایه میانی کوکی استفاده می کنند.
  • کوکی شکلاتی از قند بسیار کمی برخوردار است به همین دلیل تمامی افراد می توانند از این محصول استفاده کنند

کوکی پسته

کوکی پسته ای از کوکی های خوشمزه و معروف می باشد و این کوکی از ترکیب پسته پودر شده + پسته خرده شده و شکلات خرد شده درست می شود و به همین دلیل نسبت به کوکی های دیگر مقوی تر و خوشمزه تر هم هست. شما می تونید این کوکی و شیرینی خوشمزه را در کنار چایی برای مهمان های خود سرو کنید.

بفرمایید ساده و خوشمزه ترین کوکی پسته ای ایتالیایی! وسط این کوکی ها نرم و کمی کدر بوده و لبه هایش که با نیم پسته های ترد تزیین شده اشتها برانگیز است. این کوکی ها به راحتی و فقط در کمتر از ۳۰ دقیقه آماده می شوند. حتما مواد لازم این دستور غذا را دو برابر کنید زیرا فرزندانتان با خوردن اولین قرص کوکی، سریع ناپدیدش می کنند.

اغلب مردم ایران پسته (خشک) را به تنهایی دوست ندارند و حتی می توان گفت که آخرین انتخاب نوجوانان در بین آجیل ها، پسته است. اما وقتی آن را در شیرینی جات مانند کوکی یا کلوچه می چشیم قضیه عکس می شود. حالا دیگر هیچکدام مان از خوردن شیرینی های پسته ای سیر نمی شویم. پس چه چیزی تغییر کرد؟ تنوع و ابتکار! که مزه ی پسته را چند برابر دلچسب تر می کند.