• امروز : جمعه - ۱۷ آذر - ۱۴۰۲

ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل

  • 02 مرداد 1402 - 14:27
ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل

کانادا امروزه به عنوان یکی از اصلی‌ترین مقاصد برای تحصیل شناخته می‌شود که هر ساله تعداد قابل‌توجهی از دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های آن پذیرش می‌شوند. ویژگی‌هایی مانند مقرون‌به‌صرفه بودن هزینه‌های تحصیل و زندگی، ارزان بودن دانشگاه و سطح آموزشی بالا در این کشور موجب شده تا توجه بسیاری از دانشجویان به آن جلب شود. کانادا دارنده ارزان‌ترین دانشگاه‌های انگلیسی زبان دنیا است که هر کدام از دانشگاه‌ها در مقاطع و رشته‌های مختلف شهریه‌های متفاوتی را از دانشجویان اخذ می‌کنند. در ادامه می‌توانید با ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل آشنا شوید.

در ادامه با ارزان‌ترین دانشگاه های کانادا بیشتر آشنا می شویم و می‌دانیم کدام یک برای انتخاب مناسب تر است:

دانشگاه براندون و هزینه های مقرون به صرفه برای تحصیل

این دانشگاه در استان مانیتوبا و در شهر براندون واقع شده است. یکی از ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا است که در سال ۱۸۸۹ تاسیس شده و از رشته‌های تحصیلی آن می‌توان به موسیقی، هنر، علوم، آموزش و پرستاری اشاره کرد. حدود ۳ هزار دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند که از شهریه مناسبی بهره‌مند می‌شوند. علاوه بر آن دریافت بورسیه‌های دانشجویی توسط این دانشگاه امکان‌پذیر است. زمان ثبت‌نام در ترم ژانویه در تاریخ ۱ آگوست و زمان ثبت‌نام در ترم سپتامبر در تاریخ ۱ آوریل است.

دانشگاه ساسکاچوان

این دانشگاه در شهر ساسکاتن قرار دارد که دارای اساتید برجسته ای است. همچنین این دانشگاه به دانشجویان کم‌برخوردار پیشنهاد می‌شود چرا که می توانند آن را در لیست دانشگاه‌های مورد نظر خود برای اپلای قرار دهند. اخذ پذیرش دانشجویان خارجی در این دانشگاه بسیار افزایش یافته و شهریه بسیار پایینی دارد. در سه ترم متفاوت می‌توان فرایند ثبت‌نام را انجام داد. زمان ثبت‌نام ترم ژانویه در تاریخ ۱۸ ژوئن، زمان ثبت‌نام ترم می و سپتامبر نیز در تاریخ ۱۷ سپتامبر است.

دانشگاه مینونیت

از دانشگاه‌های ارزان و تازه تأسیس کانادا می‌توان دانشگاه مینونیت را نام برد. در این دانشگاه رشته‌هایی مانند هنرهای زیبا و الهیات، تجارت و MBA ارائه می‌شود. در سه ترم متفاوت می‌توان اقدام به ثبت‌نام در این دانشگاه کرد. زمان ثبت‌نام در ترم ژانویه در تاریخ ۳۱ مارس، زمان ثبت‌نام در ترم می در تاریخ ۳۰ ژوئن و زمان ثبت‌نام در ترم سپتامبر در تاریخ ۳۱ ژانویه است.

دانشگاه مموریال نیوفاندلند

این دانشگاه در شهر سنت جونز واقع در استان نیوفاندلند مستقر است که به دانشگاه مموریال نیز شهرت دارد. دانشجویان بیش از ۱۰۰ کشور در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که تعداد آنها به بیش از ۱۸ هزار نفر می‌رسد. تنوع رشته‌های تحصیلی در این مرکز بسیار بالا بوده و در بین ۶۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است. در سه ترم متفاوت می‌توان به ثبت‌نام در دانشگاه مموریال پرداخت. زمان ثبت‌نام در ترم ژانویه در تاریخ ۱ اکتبر، زمان ثبت‌نام در ترم می در تاریخ ۱ فوریه و زمان ثبت‌نام در ترم سپتامبر در تاریخ ۱ مارس است.

دانشگاه سایمون فریزر

دانشگاه سایمون فریزر علاوه بر ارزان بودن، رتبه سیزده دانشگاه‌های برتر کانادا را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در شهر ونکوور واقع شده که دارای سه پردیس است و در شهرهای ونکوور، سوری و بورنابی قرار گرفته‌اند. دانشجویان می‌توانند در سه ترم اقدام به ثبت‌نام در این دانشگاه کنند. زمان ثبت‌نام در ترم ژانویه در تاریخ ۱ آگوست، زمان ثبت‌نام در ترم می و سپتامبر در تاریخ ۱ اکتبر است.

دانشگاه وینیپگ

وینیپگ از دانشگاه‌های ارزان موجود در کانادا شناخته می‌شود که در شهری به همین نام مستقر است. این دانشگاه به دانشجویان خارجی انواع بورسیه‌های تحصیلی را اعطا می‌کند که می تواند هزینه‌های تحصیل و زندگی را تا حدودی کاهش دهد. ثبت‌نام در دانشگاه وینیپگ در سه ترم مختلف است، زمان ثبت‌نام در ترم ژانویه در تاریخ ۱ اکتبر، زمان ثبت‌نام در ترم می در تاریخ ۱ مارس و زمان ثبت‌نام در ترم سپتامبر در تاریخ ۱ ژوئن است.

دانشگاه پرنس ادوارد آیلند

از دانشگاه‌های قدیمی کانادا محسوب می‌شود که تلفیقی از دانشگاه‌های ویلز و سنت دانستان است. دریافت بورسیه‌های تحصیلی توسط این مرکز امکان‌پذیر است. ثبت‌نام در این دانشگاه در سه ترم مختلف انجام می شود. زمان ثبت‌نام در ترم ژانویه در تاریخ ۱ دسامبر، زمان ثبت‌نام در ترم می در تاریخ ۱ مارس و زمان ثبت‌نام در ترم سپتامبر در تاریخ ۱ آگوست است.

دانشگاه نیوبرانزویک

این دانشگاه در استان نیوبرانزویک و در شهر فردریکتون قرار دارد. شهریه این دانشگاه بسیار پایین است و مقصد مناسبی برای دانشجویان خارجی است. متقاضیان در سه ترم متفاوت می‌توانند اقدام به ثبت‌نام کنند. زمان ثبت‌نام در ترم ژانویه در تاریخ ۱ اکتبر، زمان ثبت‌نام در ترم می در تاریخ ۱ فوریه و زمان ثبت‌نام در ترم سپتامبر در تاریخ ۱ ژوئن است.

نحوه اخذ پذیرش در ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا

پس از آشنایی با ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا بهتر است با نحوه اخذ پذیرش آنها نیز آشنا شوید. در هر کدام از دانشگاه‌ها شرایط و مراحل اخذ پذیرش متفاوت است. به این منظور می‌توانید به وب‌سایت رسمی دانشگاه مورد نظر مراجعه کرده و شرایط آن را با دقت مطالعه کنید. برای اخذ پذیرش در این مراکز نیاز به رعایت اقدامات زیر است:

پیدا کردن دانشگاه مورد نظر

با توجه به شرایطی که هر دانشگاه دارد می‌توانید شرایط خود را بررسی و با آن تطبیق دهید. پس از انتخاب دانشگاه به وب‌سایت آن مراجعه کنید و مراحل اپلای کردن آن را مطالعه نمایید. دانشجویان خارجی بر اساس اطلاعات ویژه‌ای که دانشگاه معین کرده، رتبه‌بندی می‌شوند.

بررسی کردن صلاحیت دانشجو

دانشجویان در درجه اول باید صلاحیت خود را برای تحصیل در هر یک از ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا بررسی کنند. شرایطی مانند نمره معدل، مدرک زبان و سوابق تحصیلی در هر دانشگاه متفاوت است. در صورتی که واجد شرایط بودید می‌توانید شانس خود را برای اپلای در دانشگاه امتحان کنید. در غیر این صورت می‌توانید به دانشگاه‌های دیگر مراجعه کنید.

نحوه اپلای و ارسال مدارک

اطلاعات لازم جهت اپلای کردن و ارسال مدارک را باید از وب‌سایت دانشگاه مورد نظر دریافت کنید. پروسه اپلای کردن و جمع‌آوری مدارک ممکن است بیشتر از یک ماه طول بکشد؛ بنابراین باید زودتر از زمان ثبت‌نام دانشگاه اقدام به پذیرش کنید. در جمع‌آوری مدارک بسیار دقت نمایید که کامل و صحیح باشند. در غیر این صورت نمی‌توانید ویزای تحصیلی را دریافت کنید. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش دانشگاه‌های ارزان کانادا شامل موارد زیر می‌شود:

  • مدارک هویتی
  • پاسپورت معتبر
  • سوابق و رزومه تحصیلی به همراه کپی
  • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه
  • توصیه‌نامه

این مدارک برای تمام مقاطع به‌صورت مشترک هستند. مدارک دیگری در هر کدام از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری باید تهیه شوند که در وب‌سایت دانشگاه ذکر شده اند. برای مثال دانشجویان دکتری باید مقالات و تحقیقات چاپ شده خود را ارائه دهند.

خلاصه

پرداخت هزینه‌های دانشگاه به‌صورت حواله دلار کانادا از ایران توسط مؤسسات مالی گوناگون ممکن است. اعتبار و امن بودن شرکت‌های انتقال پول امر بسیار مهمی است که دانشجویان قبل از هر گونه اقدام باید درباره آنها تحقیق کنند. به این منظور می‌توانید ریال را به ارز دلار تبدیل کنید و با پرداخت اندکی کارمزد شهریه خود را به همراه دیگر هزینه‌ها پرداخت کنید.

لینک کوتاه : https://kalannews.ir/?p=45338

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.