به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین اشتری ظهر یکشنبه در قرارگاه اربعین مرزبانی استان کرمانشاه که در پایانه مرزی خسروی با حضور مسئولان استانی برگزار شد، اظهار کرد: خدمتگذاری به زائران امام حسین علیه السلام توفیق و افتخاری بزرگ است که بخش اعظمی از آن نصیب پلیس شده است.
وی افزود: در حال حاضر مقداری ازدحام جمعیت وجود دارد چرا که هنوز زائرانی هستند که در حال عزیمت به کربلای معلی بوده و از سویی هم موج بازگشت زائران مشرف شده به عتبات عالیات آغاز شده است.
فرمانده فراجا با تاکید بر مهم بودن بحث سلامت زائران، تصریح کرد: طی دو سه روز آینده موج بازگشت زائران به اوج خود خواهد رسید که لازم است در این خصوص تمهیدات لازم اندیشیده و شرایطی فراهم شود تا زوار به سلامت بتوانند بازگردند.
اشتری بیان کرد: مدیریت بازگشت زائران از کربلای معلی موضوع بسیار مهمی است که حتماً باید به آن توجه کنیم تا با مشکل مواجه نشویم.
وی خاطرنشان کرد: با تلاش‌های شبانه روزی مأموران انتظامی و امنیتی مشکلی از نظر تأمین امنیت زائران نداشتیم و تلاش می‌کنیم همین امنیت مطلوب و پایدار را تا پایان مأموریت اربعین تداوم ببخشیم.
فرمانده فراجا در پایان با تقدیر از تلاش‌های مجموعه انتظامی و مرزبانی استان کرمانشاه و حضور میدانی سردار جاویدان فرمانده انتظامی استان کرمانشاه و سردار سپهری فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه، گفت: پایانه خسروی از امکانات و زیرساخت‌های بسیار خوبی برخوردار بوده و در صورت تقویت می‌تواند پذیرای زائران بیشتری در سال‌های آتی باشد.