به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «دبورا برونرت» (Deborah Bronnert) سفیر انگلیس در مسکو در رابطه با دخالت لندن در حمله کی یف به سواستوپل به وزارت خارجه روسیه احضار شد.
بر اساس اعلام این رسانه، سفیر انگلیس در قسمت ورودی وزارت خارجه روسیه با گروهی از دانشجویان روبرو شد که شعار می‌دادند: انگلیس یک کشور تروریستی است.

در همیمن ارتباط، وزارت امور خارجه روسیه دیروز چهارشنبه اعلام کرد که مسکو سفیر انگلیس در روسیه را به دلیل دست داشتن متخصصان انگلیسی در حمله پهپادی اوکراین به ناوگان این کشور دریای سیاه به این وزارت خانه فراخواهد خواند.
سخنگوی وزارت خارجه روسیه در جمع خبرنگاران، در خصوص حملاتی که موجب تعلیق توافقنامه صادرات غلات از بنادر اوکراین شد، اعلام کرده بود که این اقدامات تحت هدایت متخصصان انگلیسی صورت گرفت.
«ماریا زاخارووا» دیروز تاکید کردکه در همین راستا به زودی سفیر انگلیس به وزارت خارجه روسیه احضار خواهد شد.
وزارت دفاع روسیه نیز در این خصوص اعلام کرد که این حمله تحت هدایت و رهبری متخصصان نیروی دریایی انگلیس انجام شده است، هر چند دولت انگلیس در پاسخ طرح چنین اتهاماتی از سوی مسکو را نادرست خوانده و آن را رد کرده است.
بنابر اعلام مسکو، در این حمله که به وسیله ۹ پهپاد هوایی و ۷ پهپاد دریایی انجام شد، ناوگانی مورد حمله قرار گرفت که طبق توافق مورد حمایت سازمان ملل متحد و ترکیه مسئول تامین امنیت کاروان صادرات غلات اوکراین بوده است.