به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی پروژه، انجمن فیلم آمریکا (A.F.I) ماه آینده میلادی در واشینگتن‌دی.‌ سی ویژه برنامه مروری بر آثار اصغر فرهادی و شهرام مکری ۲ فیلمساز ایرانی را برگزار خواهد کرد.

این برنامه از جمعه دوازده فروردین با نمایش «چهارشنبه سوری» آغاز می‌شود و طی یک ‌ماه هشت فیلم از اصغر فرهادی شامل «رقص در غبار»، «شهر زیبا»، «چهارشنبه سوری»، «درباره الی»، «جدایی»، «گذشته»، «فروشنده» و «همه می‌دانند» و چهار فیلم از شهرام مکری شامل «اشکان انگشتر متبرک و چند داستان دیگر»، «ماهی و گربه»، «هجوم» و «جنایت بی‌دقت» به نمایش در می‌آیند و شهرام مکری ۲۷ فروردین به پرسش‌های تماشاگران درباره فیلم «جنایت بی‌دقت» پاسخ می‌دهد.

انجمن فیلم آمریکا در معرفی این برنامه آورده است: «فیلمسازان ایرانی با وجود چالش‌های بسیار هنوز به خلق آثار هنری نوآورانه‌شان ادامه می‌دهند. این موسسه همزمان با شروع فصل بهار نگاهی به فیلم‌های جدید و کلاسیک مهم ۲ فیلمساز ایرانی انداخته است.»

همچنین گادفری چشایر منتقد و نویسنده سینمایی مشهور آمریکایی به معرفی فیلم‌های مکری خواهد پرداخت و گفتگوی ۲۷ فروردین با او را هدایت خواهد کرد.

منبع : مهر