• امروز : چهارشنبه - ۹ خرداد - ۱۴۰۳

۳۸۴ مرکز درمانی تامین اجتماعی به بیمه شدگان خدمات دادند

  • 22 شهریور 1400 - 14:31
۳۸۴ مرکز درمانی تامین اجتماعی به بیمه شدگان خدمات دادند

به‬ گزارش‬ خبرگزاری‬ مهر، بر اساس بررسی‌های دفتر فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات این سازمان، ‏در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰، ۲۵ میلیون و ۴۲۸ هزار و ۵۳۸ مراجعه برای دریافت خدمات سرپایی شامل: ویزیت و خدمات تشخیصی‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏- درمانی به مراکز درمانی ملکی سازمان صورت گرفته که نسبت به مدت زمان مشابه در سه ماهه اول سال ۹۹، ۴۴.۰ درصد افزایش داشته است.

از تعداد کل مراجعات سرپایی ۹۸.۵ درصد مشمول بیمه تأمین اجتماعی، ۰.۱ درصد بیمه سلامت و ۱.۳ درصد مشمول سایر بیمه‌ها و بیماران آزاد بوده اند.

همچنین نسبت ویزیت سرپایی پزشکان متخصص به تعداد بیمار بستری مربوط به سه ماهه اول سال ۱۴۰۰، برابر با ۲۰ بوده است و نشان می‌دهد به ازای ۲۰ بیمار ویزیت شده توسط پزشکان متخصص، یک بیمار در مرکز درمانی بستری و تحت درمان قرار می‌گیرد.

بر اساس این آمار، تعداد تخت فعال مراکز بستری (اعم از بیمارستان و مراکز جراحی محدود) از ۹۱۱۶ تخت در سه ماهه اول سال ۹۹، به ۸۹۱۷ تخت فعال در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ رسیده است که ۲.۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

با توجه به جمعیت ۴۳ میلیون و ۶۵۵ هزار و ۳۱۳ نفری بیمه شدگان تحت پوشش درمان سازمان تأمین اجتماعی، ۰.۲ تخت فعال بستری به ازای هر ۱۰۰۰ بیمه شده تا پایان خرداد ۱۴۰۰ اختصاص یافته است.

همچنین درصد اشغال تخت بیمارستان‌های ملکی در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ نسبت به مدت زمان مشابه در سه ماهه اول سال ۹۹، با افزایش ۲۰.۶ درصدی از ۴۳.۰۸ درصد به ۶۳.۷۰ درصد رسیده است.

تعداد کل موارد اعمال جراحی بستری در مراکز درمانی ملکی در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ نسبت به مدت زمان مشابه در سه ماهه اول سال ۹۹ نیز، افزایش ۲۷.۸ درصدی را نشان داده است که این افزایش بیشتر مربوط به موارد اعمال جراحی بزرگ بوده است.

همچنین در بخش بستری مراکز ملکی سه ماهه اول سال ۱۴۰۰، تعداد ۱۷۴ هزار و ۷۸۰ بیمار بستری و تحت درمان قرار گرفته اند که نسبت به سه ماهه اول سال ۹۹، افزایشی در حدود ۳۴.۸ درصدی را نشان می‌دهد.

مجموع زایمان‌ها درسه ماهه اول سال ۱۴۰۰، برابر با ۲۵ هزار و ۶۲۲ مورد بوده است که نسبت به مدت زمان مشابه در سه ماهه اول سال ۹۹ کاهش ۱۰.۷ درصدی را نشان می‌دهد.

درصد زایمان سزارین در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ نیز به ۴۳.۶ درصد رسیده است که نسبت به مدت زمان مشابه در سه ماهه اول سال ۹۹، افزایشی در حدود ۰.۴ درصدی را نشان می‌دهد.

لینک کوتاه : https://kalannews.ir/?p=5430

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.