مظفر محمد خانی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته سه فقره حادثه عمده رانندگی در سطح استان سمنان رخ داده است، تاکید کرد: نیروهای امدادی هلال احمر به شش خودروی آسیب دیده در این حوادث امدادرسانی کردند.

وی با بیان اینکه تصادف چهار دستگاه خودرو با یکدیگر در کیلومتر ۴۶ محور شاهرود – میامی یکی از عمده‌ترین این حوادث بوده است، تاکید کرد: در این حادثه نسبتاً شدید ۱۴ نفر مصدوم شدند که به آنها امداد رسانی شدند.

مدیرعامل هلال احمر استان سمنان بیان کرد: بر اثر واژگونی پراید در کیلومتر ۲۲ محور دامغان – فولاد محله نیز چهار نفر مصدوم شدند، ابراز کرد: با حضور عوامل امدادی این مصدومان امدادرسانی و منتقل شدند.

محمدخانی با بیان اینکه انحراف از جاده و سقوط از پل یک دستگاه پراید در کیلومتر ۳۶ محور شاهرود – میامی پنج مصدوم بر جای گذاشت، ابراز کرد: مجموعاً در این حوادث ۲۳ نفر امدادرسانی شدند تا یکی از پرکارترین روزهای هلال احمر در سال ۱۴۰۰ رقم بخورد.

وی با بیان اینکه توجه به جلو، سرعت مناسب و ایمن، رعایت فاصله طولی، استراحت کافی بعد از ۹۰ دقیقه رانندگی و اطمینان حاصل کردن از سلامت خودرو از مسائل مهم در زمینه جلوگیری از تصادفات رانندگی است، تاکید کرد: رعایت نکات ایمنی تضمین کننده رانندگی ایمن است.

منبع : مهر