رضا رهایی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه طی دو روز گذشته نزدیک به ۱۲۰ مورد تماس با سامانه آتش‌نشانی سمنان صورت گرفته است، ابراز داشت: که از این تعداد تماس ۱۲ مورد حریق و حادثه را شامل می‌شود که توسط آتش‌نشانان به‌خوبی عملیاتی شده است.

وی بابیان اینکه از این تعداد حادثه سه مورد آتش‌سوزی را شامل می‌شود، افزود: این آتش‌سوزی‌ها شامل دو مورد حریق ضایعات و یک مورد حریق مسکونی بوده است.

سرپرست سازمان آتش‌نشانی سمنان بابیان اینکه ۹ مورد عملیات امداد و نجات در این شهرستان به وقوع پیوسته است، ابراز داشت: بیشترین آمار حوادث با چهار مورد مربوط به محبوس شدن در کابین آسانسور و اماکن سمنان می‌شود.

رهایی با بیان آنکه از مجموع حوادث سه مورد گرفتن حیوانات موذی، یک مورد گیرکردن اعضای بدن و یک مورد پیشگیری بوده است، افزود: آتش‌نشانان سمنانی در همه این حوادث امداد و نجات شرکت داشته و به شهروندان و هموطنان امدادرسانی کردند.

وی افزود: خوشبختانه این حوادث تلفات جانی و مالی سنگین نداشت اما دو روز پرکاری را برای آتش‌نشانان این شهر رقم زد که امیدواریم هموطنان با رعایت نکات ایمنی مراقب سلامت خود و خانواده خودشان باشند.

منبع : مهر