به گزارش خبرگزاری مهر، سردار احمدعلی گودرزی صبح جمعه در فرماندهی مرزبانی استان گیلان ضمن تسلیت سالروز وفات حضرت ام‌البنین (س) اظهار داشت: مرزهای کشور امروز با جانفشانی سربازان، درجه‌داران و افسران آموزش‌دیده ایثارگر و فداکار مرزبانی از امنیت پایداری برخوردار بوده و این امنیت رو به رشد است.
فرمانده مرزبانی فراجا با اشاره به هوشمندسازی سیستم‌ها و تجهیزات مرزبانی تصریح کرد: در راستای حفظ منافع ملی کشور در دریای شمال و جنوب، هماهنگی‌ها با نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی و نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اوج خود قرار دارد و در حال حفاظت و حراست از منافع ملی کشورمان هستیم.
سردار گودرزی با بیان اینکه شناورهای پیشرفته و نیمه‌سنگینی برای نگهبانی و حفاظت تا عمق دریا در اختیار دریابانی استان‌های شمالی و جنوبی قرار دارد افزود: در حوزه نظم‌بخشی در عرصه دریا نیز اقدامات خوبی صورت گرفته و با مبادی ذی‌ربط کشور برای تسهیل خدمات‌دهی به مردم هماهنگی کردیم و سامانه‌های الکترونیکی و اوپتیکی در مرزها ایجاد شده است.
وی خاطرنشان کرد: همه کسانی که برای اقدامات صیادی، تفریحی و اقتصادی قصد ورود به دریا را دارند امروز می‌توانند مدارک خود را به صورت الکترونیکی ارسال کنند و از مراجعه به دریابانی خودداری کنند.
فرمانده مرزبانی فراجا با اشاره به استفاده مرزبانی از دوربین‌های پیشرفته‌ای که با دستان توانای جوانان کشور ساخته شده است گفت: سامانه‌های بیومتریک نیز برای شناسایی اتباع خارجی که وارد کشورمان می‌شوند فعال بوده و اقدامات کنترلی لازم صورت می‌گیرد.
سردار گودرزی با اشاره به جنگ ترکیبی تمام عیار بیگانگان و نظام سلطه علیه امنیت کشور در طول چند ماهه گذشته خاطرنشان کرد: حجم کشفیات سلاح‌های جنگی در چند ماه اخیر در کشور بی‌سابقه بوده به‌طوری‌که در این مدت فقط ۴۸۰ هزار انواع فشنگ جنگی و حدود ۳ هزار سلاح جنگی کشف کرده‌ایم که نشان می‌دهد مرزبانی به وظایف ذاتی و انقلابی خود با تعهد کامل عمل کرده و با ایجاد ساز و کارهای لازم در حال حفاظت و حراست از مرزهای کشور است.
وی با بیان اینکه در تمامی مرزهای کشور، دیپلماسی بسیار فعال، پویا و ارتباط مؤثری با همه همسایگان داریم تصریح کرد: متأسفانه در حوزه مواد مخدر صنعتی، ظرف یک یا دو ماه گذشته فقط ۱۴ تن انواع مواد مخدر صنعتی در مرزهای جنوب شرق کشور کشف شده که نشان‌دهنده افزایش کشفیات مواد مخدر صنعتی است.