به گزارش خبرگزاری مهر، سردار محمد مسعود زاهدیان گفت: با توجه به شرایطی که جدیداً در افغانستان شکل گرفته است، تولید شیشه در آن افزایش یافته است که با توجه به این تولید بالا، قیمت شیشه نیز کاهش یافته است؛ این امر باعث می‌شود که با توجه به افزایش قیمت مواد مخدر سنتی، گرایش به مصرف شیشه افزایش یابد.
وی افزود: این خطر جدی است که مصرف‌کنندگان مواد مخدر را تهدید می‌کند تا به سمت مواد پر خطر تر گرایش یابند و یا شاهد افزایش چند مصرفی مواد مخدر مثل شیشه با تریاک، شیشه با هروئین و… باشیم؛ در واقع این‌ها از مخاطراتی است که در مقطع زمانی فعلی شاهد هستیم.

http://cse.google.nu/url?q=http://tazetarinha.com
معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد ادامه داد: مصرف مواد شیمیایی، قرص‌های روان‌گردان و همچنین گل در بین جوانان در حال افزایش است و در دنیا نیز شاهدیم که ماری‌جوانا از مصرف نسبتاً بالاتری برخوردار است.
زاهدیان با بیان اینکه فاصله تولید برخی از روان‌گردان‌ها تا مصرف آن بسیار کاهش یافته است، گفت: اخیراً گزارشی از پلیس دریافت کردیم که نشان می‌داد نوع جدیدی قرص اکستازی روان‌گردان به فاصله سه ماه از تولید در اروپا، در ایران مشاهده شده است؛ که نشان‌دهنده حجم فعالیت شبکه‌های قاچاق و مجموعه‌هایی است که مواد مخدر را به سمت کشور ما هدایت می‌کنند.
وی افزود: لازم است که در این رابطه، هوشیاری جوانان را تأکید کنم تا نسبت به مصرف مواد مخدر با دقت تصمیم بگیرند؛ زیرا عاقبت موادمخدر تباهی و نیستی است. چه بسیار زندگی‌هایی که به خوبی اداره می‌شد اما موادمخدر آن‌ها را متلاشی کرد و چه بسیار افرادی که برای کشور و خانواده‌هایشان مفید و مؤثر بودند اما به واسطه مصرف مواد مخدر خودشان و زندگی‌شان از بین رفت و حتی به بخش‌هایی از کشور آسیب وارد کردند.
زاهدیان تصریح کرد: جوانی که با هزینه بیت‌المال تحصیل می‌کند تا برای شکوفایی کشور نقش ایفا کند با مصرف موادمخدر از این چرخه خارج می‌شود.

https://images.google.sc/url?q=http://tazetarinha.com
وی تأکید کرد: والدین باید نظارت کافی بر رفتار اعضای خانواده و فرزندانشان داشته باشند و وقتی شاهد ناملایماتی در آنان شدند، به‌موقع مداخله و با مشاوره مجموعه‌های حمایتی نسبت به اصلاح رفتار آن فرد که در معرض آسیب قرار گرفته است، تلاش کنند تا با اقدام به‌موقع از بروز آسیب بیشتر پیشگیری شود