به گزارش مهر، پس از برکناری غلامرضا محمدی از سرمربیگری تیم ملی کشتی آزاد که با توجه به نتایج ضعیف در المپیک ۲۰۲۰ توکیو، چندان هم دور از ذهن نبود، پژمان درستکار سکان هدایت تیم ملی را در دست گرفت. بدین ترتیب درستکار که از همه نظر مورد تأیید و حمایت فدراسیون کشتی است باید حدود یکماه دیگر تیم ملی را در رقابتهای جهانی به میدان بفرستد که طبیعتاً این آزمون می‌تواند در روند آتی او در مسئولیت جدید بسیار تأثیرگذار باشد.

انتخاب پژمان درستکار به عنوان سرمربی جدید تیم ملی با واکنش‌های مختلفی همراه بود و هر کدام از اهالی و پیشکسوتان کشتی نظرات خود را مطرح کردند که در همین راستا مجید خدایی از آزادکاران اسبق تیم ملی و رقیب و هم‌تیمی درستکار در دوران حضور در تیم ملی به مهر گفت: در وهله اول باید به درستکار تبریک گفت چراکه مسؤلیت سنگینی را بر عهده گرفته و سپس باید ببینیم که برنامه‌های او برای آینده تیم ملی چیست.

وی تصریح کرد: البته یکی از مهمترین فاکتورهای مثبت سرمربی جدید برای حضور در هدایت تیم ملی، تعامل و هماهنگی با فدراسیون کشتی است که واقعاً می‌تواند برای تیم ملی بسیار سازنده باشد. به نظر من این وحدت و انسجام و همدلی می‌تواند کارایی فراوانی در ادامه فعالیت سرمربی جدید داشته باشد.

ملی پوش اسبق کشتی آزاد ایران به زمان محدود تا رقابتهای جهانی اشاره کرد و گفت: زمان زیادی تا رقابتهای جهانی ۲۰۲۱ نروژ باقی نمانده و نمی‌توان انتظار زیادی از سرمربی جدید در این مسابقات داشت. بدیهی است باید فعلاً همان روال قبلی اجرایی شود تا درستکار بتواند با برنامه‌های جدید و مطلوب خود و همکارانش وارد میدان شود. به هر حال مطمئنم درستکار تنها نیست و رئیس فدراسیون و مدیر تیم‌های ملی هم به او کمک خواهند کرد.

سرمربی اسبق تیم کشتی آزاد جوانان در پایان به لزوم حمایت از ملی‌پوشان جوان که در رقابتهای جهانی درخشیدند تاکید کرد و گفت: کسب ۵ مدال طلا در رقابتهای قهرمانی جوانان جهان در روسیه توسط ملی پوشان کشورمان که با کسب عنوان قهرمانی همراه شد افتخار بزرگی است. این موضوع نشان داد که این جوانان باید حفظ و حمایت شوند. آزادکاران جوان در مسابقات جهانی روسیه دین خود را ادا کردند و حالا نوبت متولیان کشتی است که باید قدر این جوانان را بداند و برای المپیک بعدی به این پتانسیل ارزشمند توجه بیشتری داشته باشد.