به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از کوریاهرالند، «لی جونگ سوپ»، وزیر دفاع کره جنوبی در نشست پارلمان این کشور اعلام کرد که کره شمالی همچنان به آماده‌سازی برای انجام آزمایش هسته‌ای ادامه می‌دهد، گرچه هنوز نشانه‌ای «عملی» از انجام قریب‌الوقوع آن دیده نمی‌شود.
وی گفت کره شمالی ظاهراً در حال آماده‌سازی برای پرتاب یک موشک بالستیک قاره‌پیمای جدید یا یک موشک بالستیک کوتاه-برد است.
وزیر دفاع کره جنوبی همچنین مدعی شد «درحالی‌که قابلیت‌های هسته‌ای و موشکی کره شمالی در حال پیشرفت است و آماده‌سازی‌ها برای هفتمین آزمایش هسته‌ای را تکمیل کرده، وضعیت وخیم امنیتی منطقه همچنان ادامه دارد.
مقامات کره جنوبی و آمریکا در هفته‌های اخیر مدام تکرار می‌کنند که کره شمالی در حال آماده‌سازی و تدارک یک آزمایش هسته‌ای دیگر است.
در بحبوحه افزایش تنش‌ها در شبه‌جزیره کره، کره جنوبی و آمریکا رزمایش‌های نظامی مشترک سالانه خود را از دوشنبه گذشته با از سرگیری آموزش‌های میدانی آغاز کردند. منابع کره جنوبی گفته اند که این تمرینات نظامی با هدف افزایش آمادگی همزمان با انجام آزمایش‌های تسلیحاتی کره شمالی صورت می‌گیرد.
رزمایش تابستانی آمریکا و کره جنوبی که امسال به «سپر آزادی اولچی» تغییر نام داده، در اول سپتامبر به پایان می‌رسد. «یون سوک یول»، رئیس جمهور جدید کره جنوبی پس از به قدرت رسیدن وعده داد که رزمایش‌های نظامی ترکیبی با آمریکا را برگزار و بازدارندگی کشورش علیه کره شمالی را تقویت می‌کند.