به گزارش مهر، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در ادامه دیدارهای خود در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، با «ویویان بالاکریشنان» همتای سنگاپوری خود دیدار و در خصوص مسائل دوجانبه، به ویژه همکاری‌های تجاری و اقتصادی، گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با یادآوری روابط رو به رشد سیاسی و پارلمانی دو کشور، به چالش‌های موجود در روابط اقتصادی دو کشور پرداخت و خواستار رفع این چالش‌ها شد.

امیرعبداللهیان همچنین با اشاره به توافق حمایت از سرمایه‌گذاری مشترک میان دو کشور، تصریح کرد: لازم است تا کارگروه تجاری و بازرگانی میان ایران و سنگاپور شکل بگیرد.

موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف که در حال حاضر آماده امضا طرفین است، از دیگر موضوعات مطرح شده، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار بود.

او همچنین با تأکید بر استقبال جمهوری اسلامی ایران از سرمایه‌گذاری سنگاپور در صنعت نفت و پتروشیمی و همچنین توسعه بنادر و گردشگری، برای همکاری در حوزه‌های امنیتی، مبارزه با تروریسم، مواد مخدر و جنایات سازمان‌یافته و امنیت سایبری اعلام آمادگی کرد.

امیرعبداللهیان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با «آسه‌آن» آمادگی دارد، از برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور استقبال کرد.

در ادامه این دیدار، وزیر خارجه سنگاپور روابط میان دو کشور را پایدار، محترمانه و عالی توصیف کرد.

بالاکریشنان با اشاره به سفر رئیس‌جمهور این کشور به تهران، بر آمادگی کشورش جهت توسعه همکاری با ایران تأکید کرد و ظرفیت‌های گسترش روابط میان دو کشور را متعدد خواند.

لازم به ذکر است، طرفین در این دیدار در خصوص آخرین وضعیت افغانستان و یمن نیز بحث و تبادل نظر کردند.