به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال ایران در پنجم ژوئن (۱۵ خرداد) در دیداری دوستانه به مصاف تیم ملی کانادا خواهد رفت و اولین دیدار تدارکاتی خود را در مسیر آماده‌سازی برای جام جهانی برگزار خواهد کرد.

شاگردان دراگان اسکوچیچ این دیدار را در ونکوور، از استان‌های کشور کانادا برگزار خواهند کرد و به همین دلیل در صدد برگزاری بازی دیگری در این کشور هستند و نمی‌خواهند برای انجام بازی متحمل سفر به کشور دیگری شوند.

در همین رابطه، فدراسیون فوتبال مذاکراتی با سایر کشورهای برای برگزاری بازی داشته که موضوع هنوز به ثمر ننشسته است. یکی از کشورهایی که دو طرف مایل به برگزاری بازی بودند، دیدار تیم ملی ایران و السالوادور، از کشورهای آمریکای مرکزی بود که طرفین به توافق‌های لازم دست یافته بودند اما در نهایت این مساله نهایی نشد.

قرار بود دیدار دوستانه ایران و السالوادور نهم یا دهم ژوئن (۱۹ یا ۲۰ خرداد) در تورنتو، از دیگر شهرهای کانادا برگزار شود که طرفین برای برگزاری این بازی نتوانستند استادیومی را که از قبل اجاره نشده باشد، پیدا کنند و در نهایت این مساله نهایی نشد.

السالوادور در روزهای چهارم، هفتم و چهاردهم ژوئن در لیگ ملت‌های منطقه کونکاکاف حاضر است و بین بازی دوم و سوم خود فرصتی برای بازی دوستانه دارد اما نمی‌تواند این دیدار را با ایران برگزار کند.

تیم ملی ایران در روزهای گذشته مذاکراتی هم با آلبانی و نیوزیلند داشته که این بازی‌ها به دلایل مختلفی نهایی نشده و شاگردان اسکوچیچ فقط یک بازی هماهنگ شده و قطعی تا این لحظه دارند که در قیاس با چهار دیدار دوستانه و رسمی سایر تیم‌های ملی بسیار ناچیز است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا