به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فدراسیون تنیس روی میز، ملی پوشان پینگ پنگ ایران برای کسب عنوان پنجم تا هشتم رقابت های قهرمانی آسیا از ساعت ۱۳:۳۰ به مصاف هنگ کنگ تیم قدرتمند شرق آسیا رفتند و با شایستگی ۳ بر ۲ به پیروزی دست یافتند.

ترکیب نوشاد عالمیان، نیما عالمیان و امیر حسین هدایی توانستند با کسب سه پیروزی و دو شکست در برابر یکی از تیم های سرشناس شرق آسیا ، خود را مهیای پنجمی آسیا کنند.

شاگردان جمیل لطف الله نسبی که رنکینگ ۲۸ تیمی دنیا را دارا می باشند مقابل هنگ کنگ که صاحب رتبه ی ۱۰ دنیا می باشد شگفتی سازی کردند و اولین برد خود در قهرمانی آسیا را کسب کردند.

در دو بازی نخست ، نوشاد عالمیان در مقابل هو وان کیت دارنده رنکینگ ۱۰۰ دنیا به پیروزی ۳ بر ۰ دست یافت و برادرش نیما دست به کاری بزرگ زد و مقابل وونگ چونگ تین که رنکینگ ۲۰ را برعهده دارد ۳ بر ۱ پیروز شد اما امیرحسین هدایی نتوانست کار هنگ کنگ را تمام کند و با شکست ۳ بر ۱ مقابل لام سو هانگ با رنکینگ ۸۴ جهان کار به بازی چهارم کشید که این بار ، نوشاد عالمیان مقابل وونگ چونگ تین هنگ کنگی صاحب رنکینگ ۲۰ دنیا شکست خورد و کار به بازی پنجم کشید ، در بازی پنجم و سرنوشت ساز نیما عالمیان المپین تنیس روی میز کشورمان با پیروزی قاطع ۳ بر صفر مقابل هو وان کیت برد ایران را قطعی کرد و در مجموع ۳ بر ۲ در این بازی حساس و مهم به پیروزی دست یافتیم.

تیم ملی تنیس روی میز کشورمان برای کسب مقام پنجمی تیمی قاره ی کهن فردا (جمعه) از ساعت ۱۱:۴۵ صبح به مصاف برنده سنگاپور و قزاقستان خواهد رفت.

منبع : مهر