به گزارش مهر، تیم والیبال نوجوانان ایران در یک بازی حساس و هیجان‌انگیز جمهوری چک را با نتیجه قاطع سه بر صفر از پیش رو برداشت تا ضمن صعود به جمع 8 تیم برتر قهرمانی جهان، حریف آرژانتین شود.

تقابل حساس، نفس‌گیر و جذاب ایران و جمهوری چک برای صعود به مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های قهرمانی نوجوانان جهان با نتیجه سه بر صفر به سود ایران خاتمه یافت.

شاگردان مسعود آرمات مرحله گروهی مسابقات را با ارائه عملکردی قابل قبول، کسب ۳ برد، یک باخت، ۹ امتیاز و قرار گرفتن در رده دوم جدول رده‌بندی گروه A به پایان بردند.

جمهوری چک نیز از جمله تیم‌های مدعی گروه B بود که کارش را با 2 برد، 2 باخت، 7 امتیاز و ایستادن در رده سوم گروه به اتمام رساند.

جنگ ایران و چک برای تعیین تیم راه‌یافته به جمع 8 تیم برتر از تقابل پایاپای دو تیم در ست اول آغاز شد؛ جایی که امتیاز 26 بر 24 به سود ایران نقش بست تا کشمش برای راه‌یابی به مرحله دوم مسابقات در ست دوم جذاب‌تر پی‌گیری شود.

در این ست نوجوانان ایران شروع خوبی داشتند و با ایجاد اختلاف امتیاز با حریف، روند رو به جلوی تیم را حفظ کردند و درنهایت با ثبت امتیاز ۲۵ بر ۲۰ به سود خود مهیای ست سوم شدند؛ جایی که نوار پیروزی ایران ادامه یافت و در یک بازی کامله یک‌طرفه، ایران به امتیاز 25 بر 13 رسید و به مرحله یک‌چهارم نهایی صعود کرد.

شاگردان مسعود آرمات فردا در مرحله سوم رقابت‌ها مقابل آرژانتین صف‌آرایی خواهند کرد.

گفتنی است در این بازی با تصمیم کادرفنی، یوسف کاظمی، یونس جوان، امیرحمد گلزاده، پوریا حسین‌خانزاده، عرشیا به‌نژاد، عرفان نوروزی و سجاد جلوداریان (لیبرو) به عنوان ترکیب اولیه وارد زمین شدند.

ترکیب نخستین تیم چک هم متشکل از یاکوپ کلایمون، ییری بندا، شیمون بیکنار، داوید کلادور، یان یراسک، لوکاش دات و مکی شالک (لیبرو) بود.

هفدهمین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان (زیر ۱۹ سال) از ۲ تا ۱۱ شهریور به میزبانی ایران (تهران) و در دو سالن دوازده هزار نفری آزادی و سالن فدراسیون والیبال برگزار می‌شود.