• امروز : سه شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۳

پرداخت دومین پاداش ِ «طلا» به حسن یزدانی/ اقدامی درست یا اجحاف در حق دیگران؟

  • 16 مرداد 1400 - 14:49
پرداخت دومین پاداش ِ «طلا» به حسن یزدانی/ اقدامی درست یا اجحاف در حق دیگران؟

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به توکیو، پرداخت پاداش به ورزشکارانی که در بازی های المپیک صاحب مدال شدند تقریبا آخرین گامی است که مدیران کمیته ملی المپیک در رابطه با این رویداد ‌و مدال آورانش انجام می دهند.

این پروسه در مورد بازی های رو به اتمام المپیک تا به امروز انجام شده است طوریکه جواد فروغی (طلا – تیراندازی)، محمدرضا گرایی (طلا – کشتی فرنگی)، علی داودی (نقره – وزنه برداری)، حسن یزدانی (نقره – کشتی آزاد)، محمد هادی ساروی (برنز – کشتی آزاد) و امیرحسین زارع (برنز – کشتی آزاد) ورزشکارانی هستند که در توکیو صاحب مدال شدند.

به غیر از زارع که شامگاه جمعه به مدال خود دست یافت، پاداش پای سکوی دیگر مدال آوران طبق آنچه به آنها وعده داده شده بود، پرداخت شده به غیر از حسن یزدانی!

۱۰ هزار دلار، ۵ هزار دلار و ۳/۵۰۰ دلار پاداش کمیته ملی المپیک برای مدال آوران توکیو است، حسن یزدانی اما پاداش خود را معادل مدال طلا دریافت کرده است.

این اقدامی بود که بنا به تصمیم صالحی امیری انجام شد، مهر کسب اطلاع کرده رئیس کمیته ملی المپیک که به تهران بازگشته قصد دارد با وزیر ورزش رایزنی کند و موافقت وی را برای پرداخت پاداش طلایی وزارت ورزش به حسن یزدانی جلب کند.

۲ میلیارد تومان، یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان ‌ ۷۵۰ میلیون تومان پاداش مصوب وزارت ورزش برای مدال آوران توکیو است. بنابراین در صورت موافقت وزیر ورزش حسن‌ یزدانی از این‌ وزارتخانه هم معادل طلا پاداش می گیرد اما چرا؟!

در اینکه یزدانی فینالی نفس گیر را برگزار کرد و تنها به خاطر ۱۸ ثانیه مبارزه با «تیلور» را واگذار کرد، شکی نیست. بر کسی هم پوشیده نیست که حریف آمریکایی یزدانی بیش از ۵۰ مبارزه خود قبل از المپیک را به صورت متوالی پیروز شده بود و برای کسب اولین طلای المپیک‌ خود بسیار آماده بود واصلا به همین دلیل برنده فینال شد.

در واقع فاصله میان طلایی ها ‌و نقره ای های المپیک را همین تک رقابت های حساس تعیین می کند و لزوم پیروزی در آنها، وگرنه چرا حسن یزدانی باید معادل محمدرضا گراییِ طلایی پاداش بگیرد یا بیشتر از علی داودی که صاحب مدال نقره شد؟

لینک کوتاه : https://kalannews.ir/?p=1460

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.