جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر از وقوع حریق در یک کارگاه تولید پوشاک زمستانی در خیابان ظهیرالاسلام خبر داد و گفت: ساعت ۸:۳۸ صبح امروز یک مورد حریق در یک کارگاه تولیدی در خیابان ظهیرالاسلام، کوچه آزادیخواه به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شد و بلافاصله دو ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران خاطرنشان کرد: آتش نشانان در مدت زمان چهار دقیقه در محل حادثه حاضر شدند و مشاهده کردند که در یک ساختمان دو طبقه که بر پشت بام آن بهره‌بردار اقدام به ایجاد یک طبقه کاذب کرده بود و با استفاده از داربست و پوشش‌هایی که مقاومتی در برابر آتش و حرارت ندارد، بخشی را ایجاد کرده بود.
وی با اشاره به اینکه در مجاورت این بخش یک کارگاه دیگری وجود داشت که نیم طبقه و ساخته شده بود، عنوان کرد: بخشی که با مصالح ضعیف و بدون مقاومت ساخته شده بود، کارگاه تولید پوشاک زمستانی بود که دچار حریق شده بود و کاملاً از بین رفته بود و حریق در حال سرایت به کارگاه مجاور بود.

ملکی خاطرنشان کرد: مجموع این محوطه ۱۸۰ متر وسعت داشت که به دو بخش ۹۰ متری تقسیم شده بود و حضور به موقع آتش نشانان و عملیات سریع آن‌ها سبب شد که از گسترش حریق و سرایت به کارگاه مجاور جلوگیری به عمل آید.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران با بیان اینکه خوشبختانه این حادثه مورد مصدومیت و تلفات جانی در پی نداشت، اظهار کرد: در حال حاضر حریق اطفا شد و تا دقایقی دیگر آتش نشانان محل حادثه را تحویل کارشناسان خواهند داد و مراجعت خواهند کرد.