به گزارش مهر، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر شنبه در آئین رزمایش کمک مؤمنانه با اشاره به اینکه از ابتدای رزمایش کمک مؤمنانه در اردیبهشت‌ماه سال گذشته تاکنون حدود ۳۶۰ هزار بسته معیشتی در استان توزیع‌شده که افتخاری بزرگ محسوب می‌شود، اظهار کرد: بیش از ۶۰۰ طلبه استان مرکزی در فرآیند کفن‌ودفن متوفیان کرونایی مشارکت داشتند و شمار قابل توجهی نیز از این قشر با حضور در مراکز درمانی، در کنار کادر درمان برای رسیدگی به بیماران کرونایی حضور داشتند.

وی ادامه داد: بسیج سازندگی نماد اخلاص و کار برای خدا است و اقدامات این نهاد انقلابی در محرومیت زدایی و مقابله با فقر ستودنی است، ضمن اینکه باید توجه داشت که توانمندسازی افراد و کمک برای روی پا ایستادن محرومان هدف اصلی برنامه‌های حمایتی باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تاکید کرد: حمایت از زنان سرپرست خانوار و در مجموع سه دهک جامعه باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و در این رهگذر باید از حمایت‌های خیران نیز استفاده کرد تا عدالت اجتماعی در جامعه محقق شود.

دری نجف آبادی با تاکید بر اینکه مدیریت منابع ارزی، بودجه‌ای و منابع بانکی از اولویت‌های مهم کشور در مسیر پیشرفت است، گفت: مسئولان امر باید توجه داشته باشند تا ارز حاصل از صادرات تا سنت آخر به کشور وارد شود نه اینکه افراد با این منابع ارزشمند در کشورهای همسایه بیش از ۷۰ هزار واحد آپارتمان خریداری کنند. مشکلات ارزی حل نخواهد شد.

امام جمعه اراک ادامه داد: منابع بودجه‌ای کشور نیز باید به قطره چکانی و با نظارت گسترده نهادهای مسئول در مسیر توسعه کشور هزینه شود و از اسراف در تمامی لایه‌های مدیریتی به شدت پرهیز شود.

دری نجف آبادی عنوان کرد: مدیریت منابع در سطح کلان کشور گام نخست عدالت اجتماعی است و منابع بانکی کشور نیز باید در مسیر حمایت از تولید و صادرات بکار گرفته شود.

وی ادامه داد: متأسفانه واگذاری‌های اصل ۴۴ قانون اساسی در استان مرکزی ناموفق بوده است و صنایع بزرگی همچون هپکو و آذرآب اراک بعد از واگذاری با سو مدیریت‌ها به رکود کشیده شدند که می‌طلبد دولت جدید نسبت به راه‌اندازی این واحدهای تولید توجه ویژه داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در پایان بیان کرد: ارزش افزوده تولید و کالای نهایی با خام فروشی غیر قابل مقایسه است و ارزش افزوده تولید حداقل پنج برابر کالاهایی همچون فولاد است، بنابراین تمام ظرفیت مالی کشور باید در مسیر حمایت از تولید بکار گرفته شود چرا که تنها در این صورت می‌توان مشکلات اشتغال و اقتصادی را مرتفع کرد.