به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، مولود چاوش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه حمله مسلحانه به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران را محکوم کرد.
بر اساس این گزارش، مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه روز جمعه در حساب توئیتری خود نوشت: حمله به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران را محکوم می کنیم.
وی با تاکید بر همبستگی میان ترکیه و جمهوری آذربایجان افزود: از خداوند متعال برای برادر جان باخته غفران و رحمت طلب می کنم و به بازماندگان ایشان و ملت آذربایجان تسلیت عرض کرده و برای مجروحان شفای عاجل آرزومندم.
در همین زمینه، وزارت امور خارجه ترکیه هم در بیانیه ای اعلام کرد که چاووش اوغلو با جیحون بایراموف همتای آذربایجانی خود تماس تلفنی داشته و ضمن محکومیت حمله مسلحانه به سفارت بر همبستگی کشورش با جمهوری آذربایجان تاکید کرده است.
لازم به ذکر است که سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در تشریح جزئیات قتل یک دیپلمات در سفارت آذربایجان گفت: ساعت ۸:۲۵ صبح امروز در حالی که یکی از اعضای سفارت آذربایجان در مقابل درب ورودی سفارت در حال پارک خودروی خود بوده است، سرنشین یک دستگاه پراید که در فاصله نزدیک مستقر بوده از پشت سر با خودرو به پشت خودروی دیپلمات آذربایجانی می‌زند.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: در ادامه این فرد با سلاح جنگی کلاشینکف از ماشین خارج می‌شود و در حالی که دیپلمات سفارت آذربایجان در حال ورود به سفارت بوده، مهاجم به‌همراه این فرد و با تیراندازی وارد سفارت شد و در مقطع ورودی سفارت، این دیپلمات را به قتل می‌رساند و دو نفر دیگر را نیز مجروح و مضروب می‌کند.
وی تصریح کرد: در همین حین بلافاصله تیم‌های عملیاتی پلیس وارد عمل می‌شوند و در حالی که ضارب قصد فرار داشت، توسط پلیس دستگیر شد.
رحیمی با بیان اینکه این فرد انگیزه خود را مسائل خانوادگی اعلام کرده است، خاطرنشان کرد: بلافاصله پس از این اتفاق تیم‌های ویژه یگان امداد پلیس و پلیس آگاهی در معیت قاضی دادسرای جنایی و سایر بخش‌های پلیس وارد محل شدند.