• امروز : جمعه - ۱۱ اسفند - ۱۴۰۲

وام نهضت ملی اشتباه بزرگ در ساخت و ساز

  • 05 فروردین 1402 - 11:17
وام نهضت ملی اشتباه بزرگ در ساخت و ساز

فرهاد بیضایی، کارشناس مسکن درخصوص اقساط نهضت ملی مسکن به مهر گفت: درپایگاه اطلاع رسانی دولت مصوبه‌ای وجود دارد درخصوص اقساط نهضت ملی که بدون احتساب مشارکت است در حالی که اقساط پس از اتمام مسکن مشخص خواهد شد.
وی در ادامه بیان کرد: تسهیلاتی که برای نهضت ملی در نظر گرفته شده حدود ۷ میلیون تومان با سود ۱۸ درصد است و ۳ درصد سود مشارکت هم به این اقساط اضافه خواهد شد که ۷ ملیون تومان ماهیانه را به ۱۵ میلیون تومان تغییر خواهد داد چرایی این افزایش هم اقتصاد تورمی است که در ایران حکم فرما است از سوی دیگر پیمانکار هرچه دیرتر مسکن را تحویل دهد می‌تواند پول بیشتری دریافت کند.
این کارشناس مسکن در ادامه افزود: وام ۴۵۰ میلیون تومانی در سال اول ۲۳ درصد و بعداز سال اول سود مشارکت در اقساط اضافه خواهد شد و این وام ۴۵۰ میلیون تومانی زمان تسویه به ۸۵۰ تا ۹۰۰ میلیون تومان رسیده است.
وی در ادامه بیان کرد: بارها از سوی کارشناسان گفته شده است که به خاطر شرایط تورمی کشور و عدم پیش بینی اقتصادی پیش فروش طرح نهضت ملی اشتباه بوده است و بارها پیشنهاد داده شد که ساخت و سازها به صورت خودمالکی یا مشارکتی ساخته شود و پس از اتمام مسکن‌ها واحدها به فروش برسد.
فرهاد بیضایی در پایان به مهر بیان کرد: وزرات راه و شهرسازی در حال حاضر طرح خودمالکی را پذیرفته است و این پروژه‌های مشارکتی که تأمین مالی آن از سوی دولت نیست را پذیرفته و این می‌تواند تأمین مسکن را به همراه داشته باشد.

لینک کوتاه : https://kalannews.ir/?p=40030

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.