به گزارش خبرگزاری مهر، هشتمین دوره مسابقات هندبال ساحلی قهرمانی مردان آسیا و دومین دوره مسابقات هندبال ساحلی قهرمانی نوجوانان آسیا با حضور ۶ تیم از دوم فروردین در تهران آغاز و تا هشتم فروردین ماه ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.

سید رضا صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک با حضور در محل مسابقات هندبال ساحلی قهرمانی آسیا ضمن تماشای دیدار تیم‌های ملی ایران و عمان، اظهار کرد: در ایام نوروز مجموعه آقای پاکدل در هندبال و همکارانش تلاش زیادی کردند. در مجموع هندبال ما مسیر توسعه را در پیش گرفته و در آسیا و جهان می‌درخشد و آینده از آن هندبال خواهد بود.

وی در خصوص حمایت از اعزام‌های هندبال در سال جاری نیز اظهار کرد: وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک با تمام‌توان در کنار هندبال هستند و البته آقای پاکدل علاوه بر حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک از ظرفیت‌های ملی هم استفاده می‌کند و سال ۱۴۰۱ سال درخشش هندبال خواهد بود، شخصاً به آینده این رشته در کشور امیدوارم و مطمئن باشید آینده خوبی را نسل جوان هندبال رقم خواهند زد.

به گزارش خبرنگار مهر، دو تیم برتر مسابقات بزرگسالان و دو تیم برتر مسابقات نوجوانان جواز حضور در مسابقات جهانی هندبال ساحلی که در ماه ژوئن در یونان برگزار می‌شود را کسب خواهند کرد.

منبع : مهر