به گزارش مهر به نقل از مرکز ارتباطات ستادکل نیروهای مسلح، هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی نظامی روسیه ۲۰۲۱ با حضور ۴۳ کشور جهان از جمله ایران از امروز در پاتریوت پارک نظامی مسکو آغاز شد.

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه که برای نخستین بار سخنران مراسم افتتاحیه این مسابقات بود، بر ضرورت همکاری و همگرایی کشورهای دوست در زمینه دفاعی تأکید کرد و اظهار داشت: برپایی این رقابت‌ها موجب تقویت توان و آمادگی نظامیان و تبادل تجربیات مفید نظامی بین کشورهای حاضر در مسابقات خواهد شد.

در مراسم افتتاحیه مسابقات، امیر سرتیپ شعبانیان معاون هماهنگ‌کننده وزارت دفاع و کاظم جلالی سفیر کشورمان در روسیه، مقامات بلندپایه دفاعی و نیز تیم‌های شرکت‌کننده در این دوره از مسابقات حضور داشتند. پس از سخنان ولادیمیر پوتین، تیم‌های شرکت‌کننده از مقابل جایگاه عبور کردند و هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی نظامی که ۱۵ روز ادامه خواهد یافت، به‌طور رسمی آغاز شد.

این رقابت‌ها در ۳۴ رشته برگزار می‌شود و علاوه بر روسیه که میزبان اصلی مسابقات به شمار می‌رود، کشورهای ایران، چین، قزاقستان، قطر، صربستان، بلاروس، هند، الجزایر، ویتنام، ازبکستان و ارمنستان نیز میزبانی برخی رشته‌های مسابقات را بر عهده دارند.

جمهوری اسلامی ایران با ۱۲ تیم در این مسابقات حضور یافته و علاوه بر حضور در کشورهای روسیه، بلاروس، قزاقستان و دیگر کشورها، میزبانی ۳ رشته غواصی عمق، جام دریا و اربابان سلاح را نیز بر عهده دارد.