به گزارش ایسنا، تیم پیکان تهران موفق شد با پیروزی در دیدار برگشت فینال لیگ برتر فوتسال زنان مقابل نصر فردیس جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

نیلوفر اردلان سرمربی تیم فوتسال زنان پیکان در مورد این قهرمانی به ایسنا گفت: خدا را شاکرم که چنین شب خوبی را به من هدیه داد. این کار به تنهایی به دست نمی‌آمد و از کادر خیلی خوبم، خانم محمودی، خانم حمیدی پزشک تیم، خانم احمدی مدیر لایق تیم، ‌بازیکنان و باشگاه پیکان تشکر می‌کنم. خدا را شکر که جواب زحماتمان را گرفتیم. هفت ماه خیلی سخت و پرتلاش را پشت سر گذاشتیم. در شب عید آمدیم، برنامه بازی‌مان از ۱۱ صبح به ۹ شب تغییر پیدا کرد که همه اینها سختی‌های خاص خود را داشت اما خوشبختانه با درایت کادر فنی، باشگاه و بازیکنان توانستیم مقامی که لیاقت بازیکنان است را به دست بیاوریم.

او در مورد وضعیت لیگ برتر و کیفیت مسابقات گفت: اگر لیگ دوره‌ای برگزار شود بهتر است و خوشبختانه قرار است امسال با تشکیل سوپر لیگ این اتفاق بیفتد. لیگ امسال پستی و بلندی‌های خاص خود را داشت؛ از مرحله گروهی شروع شد، به حذفی رسید و بعد هم فینال را داشتیم اما روند خوب بود. شعار تیم ما هم از ابتدا این بود که قهرمانی به این تیم می‌آید و به شعار و ذهن مثبتی که داشتیم، رسیدیم.

اردلان ادامه داد: بازیکنان از اول فصل خوب تمرین کردند، فراز و نشیب زیادی نداشتیم، سعی کردیم با یک ریتم حرکت کنیم و در دور گروهی تنها یک باخت به تیم خوب و پرمهره نصر فریس دادیم که تلنگر و تجربه‌ای برای ما شد چون می‌دانستیم در فینال با این تیم بازی خواهیم کرد. بنابراین‌ از تجربیات باخت درس گرفتیم و خدا را شکر آن باخت تبدیل به روحیه و انگیزه ما شد و توانستیم در فینال نصر را شکست بدهیم و قهرمان شویم.

سرمربی پیکان تهران درمورد اینکه در دومین سال حضورش در سمت مربیگری فوتسال قهرمانی لیگ را به دست آورد، گفت: به عنوان عضو کوچکی از جامعه بزرگ فوتبال و فوتسال چه در فوتبال باشم یا فوتسال سعی می‌کنم هر آنچه که دارم و یاد گرفته‌ام را انجام بدهم و دینم را به کشورم ادا کنم. امیدوارم این روند برای تمام کشور خوشایند باشد.

او در مورد اینکه تیم پیکان در لیگ برتر باقی می‌ماند یا همچون برخی از اسپانسرهای مطرح از فوتسال زنان کنار می‌رود، گفت: با توجه به صحبت‌هایی که انجام شده پیکان علاقمند به تیم‌داری است اما وقتی یک سری مسائل مثل عدم پخش رسانه‌ای اتفاق می‌افتد ناخودآگاه شاید برخی از باشگاه‌ها بخواهند سرمایه گذاریشان را به سمت رشته‌هایی مثل والیبال و بسکتبال ببرند که پخش اینترنتی دارند. حیف است که علاقمندان رشته فوتسال با این همه هیجان، پتانسیل و قهرمانی آسیا از دیدن بازی‌ها محروم باشند. این حق طبیعی دختران فوتسال  و فوتبال است که بتوانند شادی ‌هایشان را با عزیزان و خانواده‌هایشان تقسیم کنند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا