به گزارش خبرنگار مهر، امیر سرتیپ کیومرث حیدری صبح سه شنبه در حاشیه بازدید از تیپ ۲۷۷ شهید تولایی قوچان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هیچ آمادگی رزمی در دنیا سراغ نداریم که متکی به توان داخلی آن کشور باشد و اگر ارتش کشوری در تولید تسلیحات به خودکفایی نرسیده باشد نمی‌تواند ادعای آمادگی رزمی کند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش تأکید کرد: امروز نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در تولید انواع تسلیحات و در ۲۳ رسته نیروی زمینی خودکفا شده و آمادگی دفع هرگونه تجاوز به میهن اسلامی را باکیفیت بسیار بالا دارد.
وی بیان کرد: اکنون نیروی زمینی پایه‌های آمادگی رزمی را به مرز خودکفایی رسانده و آمادگی پاسخ به هرگونه تهدید در هر سطح و مقطعی را دارد.
حیدری افزود: نزاجا مسئولیت حفظ تمامیت ارزی و استقلال کشور را بر عهده دارد و برای انجام این مأموریت آمادگی کاملی هست.
فرمانده نیروی زمینی ارتش در زمینه ارتقا منزلت اجتماعی کارکنان و احداث منازل سازمانی و شخصی اظهار کرد: تاکنون ۲ هزار و ۵۵۳ واحد خانه‌سازمانی در منطقه شمال شرق کشور احداث یا در مرحله ساخت قرار دارد و در زمینه منازل شخصی اسامی آماده و در حال رایزنی با شرکت‌های سازنده و تعاونی‌ها هستند.
وی امنیت را پایه، اصل و اساس کار دانست و افزود: شهید مسلم جاویدی مهر جز انسان‌های شریف و ولایت مداری بود که در این زمینه امنیت احساس مسئولیت کرد و این جانباز عزیز که سابقاً بخشی از بدن خود را تقدیم نظام کرده بود امروز هم جانش را تقدیم انقلاب کرد.
حیدری یادآور شد: تیپ ۲۷۷ متحرک هجومی قوچان یکی از تیپ‌های خوش‌نام و صاحب اعتبار در دفاع مقدس و فاتح حصر آبادان بود و امروز با همان روحیه شهادت‌طلبی و جهادی درصحنه‌ها حاضرند.
گفتنی است؛ فرمانده نیروی زمینی ارتش در حاشیه حضور در تیپ ۲۷۷ قوچان با خانواده شهید مدافع امنیت مسلم جاویدی مهر دیدار کرد.