• امروز : چهارشنبه - ۲ خرداد - ۱۴۰۳

نیازمند پوست اندازی جدی در والیبال هستیم/ اشتباه پشت اشتباه رخ داد

  • 15 مرداد 1400 - 8:45
نیازمند پوست اندازی جدی در والیبال هستیم/ اشتباه پشت اشتباه رخ داد

امیرحسین منظمی در گفتگو با خبرنگا رمهر درباره نتایج تیم ملی والیبال در المپیک توکیو گفت: عملکرد خوب نبود و اشتباهات متعدد باعث این اتفاقات شد. کارشناسان در شبکه‌های مختلف از این صحبت می‌کنند که زمان الکنو کم بوده است. سوالم این است آیا این کارشناسان در کمیته فنی و هیئت رئیسه حضورنداشتند؟ پس چرا به الکنو رأی داده‌اند در حالی که زمان کمی تا المپیک باقی مانده بود. این اشتباه بزرگ فدراسیون بود.

دبیر اسبق فدراسیون والیبال تصریح کرد: اگر زمان کافی نبود و ما به دنبال نتیجه بودیم چه بهتر که از مربی داخلی استفاده می شدو می‌توانستیم از ژاپن الگو برداری کنیم. ژاپنی‌ها در کنار سرمربی وطنی خود از فیلیپ بلان یکی از بزرگترین تئوریسین‌های بزرگ دنیای والیبال در کادر فنی استفاده کردند اما ما الکنو را به عنوان فرد نخست گذاشتیم و اشتباه بعدی این بود که مربیانی مانند پیمان اکبری، سعید رضایی و محمدی راد که سال‌ها حضور داشتند را کنار گذاشتیم و از فردی استفاده شد که تجربه نداشت.

منظمی تأکید کرد: اگر قرار است از تجربه مربیان استفاده نکنیم، بی فایده خواهد بود. اینکه یک مربی بعد از چند سال کنار گذاشته شود، اشتباه شود و در وهله دوم ما نیازمند برنامه استراتژیک بلندمدت هستیم. تمام تیم‌های بزرگ برنامه‌های خود را از المپیک به المپیک پایه گذاری می‌کنند و جوانانی را آماده می‌کنند که از آنها در مسابقات استفاده کنند اما ما در فاصله کمتر از یک سال مانده به المپیک، جابجایی‌های مهمی را انجام می‌دهیم و سپس داورزنی نیز قول سکو می‌دهد.

وی افزود: با این تفکر و برنامه ریزی نمی‌توانیم پیش برویم. در شرایط بد اقتصادی پول زیادی به مربی خارجی دادیم و نتیجه‌ای هم به دست نیاوردیم. اشتباه پشت اشتباه رخ داد. ما نیازمند پوست اندازی جدی در والیبال هستیم و این پوست اندازی باید در فدراسیون، کادر فنی و بازیکنان رخ دهد.

منظمی در پایان خاطرنشان کرد: چند ماه به مسابقات قهرمانی آسیا زمان باقی مانده است و ما باید از بازیکنان جوانی استفاده کنیم که آیندگان والیبال هستند و طبق یک برنامه ریزی بلندمدت پیش برویم و نتیجه برای ما مهم نباشد.

لینک کوتاه : https://kalannews.ir/?p=1323

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.