• امروز : یکشنبه - ۲۶ فروردین - ۱۴۰۳

نمی‌توانیم محمدرضا گرایی را کنار بگذاریم/ همه محک می‌خورند

  • 08 بهمن 1402 - 12:02
نمی‌توانیم محمدرضا گرایی را کنار بگذاریم/ همه محک می‌خورند

حسن حسین زاده مربی تیم ملی کشتی فرنگی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین شرایط تیم ملی کشتی فرنگی گفت: اردوی جدید تیم ملی از ۱۰ بهمن‌ماه آغاز می‌شود و همه کشتی‌گیران برای حضور در جام وهبی امره خودشان را آماده می‌کنند. کشتی فرنگی طبق برنامه پیش می‌رود.در تورنمنت کرواسی کشتی‌گیرانی که نفر اول قهرمانی در کشور را به دست آوردند اعزام شدند. در آن مسابقات نتایجی به دست آمد که تا حدودی مسیر را برای ما مشخص کرد.

وی افزود: در جام وهبی امره اوزان المپیکی اعزام می‌شوند با توجه به اینکه در فروردین‌ماه سال آینده مسابقات قهرمانی آسیا و گزینشی المپیک را هم پیش رو داریم، تمام تلاش اعضای کادر فنی کسب سهمیه در دو وزن ۷۷ و ۸۷ کیلوگرم است. علیرضا مهمدی در وزن ۸۷ کیلوگرم رضایت کادر فنی را جلب کرد و کشتی‌های خوبی گرفت. امیدوارم در مسابقات گزینشی المپیک بتواند سهمیه کسب کند. البته در کنار او ناصر علیزاده هم داریم که در مسابقات مختلف محک می‌خورد.

مربی کشتی فرنگی تأکید کرد: امیدوارم در وزن ۸۷ کیلوگرم به مدال المپیک برسیم، مهمدی نفر اول قهرمانی کشور شد و در مسابقات کرواسی هم به مدال نقره رسید، به همین خاطر تصمیم بر آن است که فعلاً استراحت کند و بعد از آن در مسابقات گزینشی المپیک شرکت کند.

حسین زاده عنوان کرد: در وزن ۷۷ کیلوگرم تمام کشتی‌گیران را به جام وهبی امره ترکیه اعزام می‌کنیم تا در نهایت یک نفر برای مسابقات گزینشی المپیک انتخاب شوند. نتیجه برای ما اهمیت ندارد، آن چیزی که مهم است اینکه از لحاظ فنی کشتی‌گیر شرایط قابل قبولی داشته باشد تا بتواند در المپیک به مدال برسد. در جام وهبی امره کشتی‌گیرانی همچون عبدی، اسکو، کاویانی نژاد و مختاری را در وزن ۷۷ کیلوگرم اعزام می‌کنیم تا عملکردشان را زیر نظر بگیریم.

مربی کشتی فرنگی گفت: در وزن ۱۳۰ کیلوگرم عملکرد فردین هدایتی در تورنمنت کرواسی همه را امیدوار کرد، بنابراین او باید در انتخابی‌ها حضور پیدا کند و در وهبی امره هم با امین میرزازاده رقابت کند. اگر هم در برخی اوزان به مشکل خوردیم، از سه مسابقه کشتی دو مسابقه را مدنظر قرار خواهیم داد و هر کشتی‌گیر بتواند دو مسابقه را پیروز شود او را انتخاب خواهیم کرد.

حسین زاده گفت: تنها فکر و ذهن کادر فنی کسب سهمیه در دو وزن است، سرمربی تیم ملی مدام در حال ارزیابی کشتی‌گیران است تا بهترین تصمیم را بگیرد. مسابقات بلغارستان هم در اسفندماه پیش رو داریم و برخی نفرات هم به این رقابت‌ها اعزام می‌کنیم. هدف ما این است که علاوه بر محک زدن کشتی‌گیران در مسابقات مختلف، پشتوانه‌سازی هم انجام بدهیم به طوری که در هر وزن سه تا چهار کشتی‌گیر داشته باشیم. در همین دوره مسابقات قهرمانی کشور در سطح بسیار بالایی برگزار شد، اگرچه برخی افراد شلوغ‌کاری کردند اما به لحاظ فنی در سطح بالایی برگزار شد و همین موضوع به ما کمک می‌کند.

وی اظهارداشت: ما الان تا پایان سال باید نفرات المپیکی را مشخص کنیم، امیدوارم در این دو وزن بتوانیم در آسیا سهمیه کسب کنیم که برای سال آینده تنها اردوی آمادگی برای مسابقات المپیک داشته باشیم. اگر بتوانیم ۶ کشتی‌گیر المپیکی را تا پایان سال معرفی کنیم قطعاً کارمان راحت تر خواهد شد و دیگر دغدغه سهمیه المپیک را نخواهیم داشت. همه کشتی‌گیران را در مسابقات مختلف محک خواهیم زد تا حق به حقدار برسد.

حسین زاده عنوان کرد: الان دانیال سهرابی یک بار در کرواسی محک خورد، سعید اسماعیلی هم قرار است در وهبی امره محک بخورد. حتی کشتی‌گیرانی که در قهرمانی کشور در جایگاه سوم قرار گرفتند به مسابقات مختلف اعزام خواهند شد تا همه کشتی‌گیران مورد ارزیابی قرار بگیرد و بهترین نفرات را انتخاب کنیم. مسابقات جام وهبی امره برای ما حکم انتخابی تیم ملی را دارد.

نمی‌توانیم محمدرضا گرایی را کنار بگذاریم/ همه محک می‌خورند

مربی کشتی فرنگی در مورد شرایط محمدرضا گرایی و حضورش در وزن ۷۲ کیلوگرم در مسابقات پیش رو گفت: در مورد محمدرضا همه جوانب را درنظر گرفته‌ایم. او در تمامی کشتی‌ها به صورت ایستاده توانست پیروز میدان شود اما آن چیزی که در کشتی فرنگی اهمیت دارد دفاع و خاک کردن حریف است. من بیشتر از سایر مربیان با محمدرضا کار می‌کنم و در مورد این موضوع هم با او صحبت کردم. گرایی قهرمان المپیک است، در هر جای دنیا چنین کشتی‌گیری را حفظ می‌کنند. قرار شد گرایی را فعلاً در وزن ۷۲ کیلوگرم به مسابقات مختلف اعزام کنیم و خاک کردن او را زیرنظر خواهیم داشت.

وی گفت: بعد از آن هر کشتی‌گیری که در جام وهبی امره ترکیه اول شد در کنار گرایی کار می‌کند تا در نهایت یک کشتی‌گیر اصلح را انتخاب کنیم. امثال گرایی و ساروی حقشان حضور در المپیک است چرا که چندین مدال در کارنامه خود دارند، ما نمی‌توانیم چند ماه مانده به المپیک این نفرات را کنار بگذاریم و کشتی‌گیران جوان را جایگزین آن‌ها کنیم.

حسین زاده تأکید کرد: در کشتی فرنگی در تورنمنت‌ها حق به حقدار می‌رسد، گرایی به همراه سعید اسماعیلی و جواد رضایی در تورنمنت‌ها شرکت خواهد کرد و در نهایت یک نفر را انتخاب می‌کنیم. خوشبختانه محمدرضا گرایی خیلی رو به جلوست و شرایط خوبی دارد، مربی یوگا در کنار اوست. امیدوارم در دفاع و خاک کردن هم بتواند خودش را تقویت کند. او کشتی‌گیر توانمندی است و الان با کشتی‌گیران ۷۷ کیلوگرم تمرین می‌کند.

مربی کشتی فرنگی در مورد وضعیت محمدعلی گرایی گفت: فعلاً از وضعیت گرایی خبری نیست. اگر تا پایان سال وضعیتش مشخص شد و اتحادیه جهانی او را بخشید، می‌توانیم روی او حساب کنیم در غیر این صورت دیگر زمان را از دست داده و نمی‌توانیم کاری کنیم. البته من فکر می‌کنم با توجه به حکم سنگین اتحادیه جهانی در مورد او بعید است که اتفاقی بیافتد.

لینک کوتاه : https://kalannews.ir/?p=52839

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.