به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی، به منظور هماهنگی و بررسی تقویم رقابت‌های قهرمانی دانشجویان جهان ۲۰۲۲ فدراسیون بین المللی ورزش‌های دانشگاهی (فیزو) با حضور هادی بشیریان رئیس فدراسیون جلسه مدیران کل تربیت بدنی بخش‌های آموزش عالی در محل فدراسیون برگزار شد.

هادی بشیریان در این جلسه گفت: سیاست فدراسیون همانطور که قبلاً اعلام شده هماهنگی و اعزام مسابقات یونیورسیادهای دانشگاهی است و اعزام‌های مسابقات جهانی و آسیایی به بخش‌های آموزش عالی و هیات‌های استانی واگذار می‌شود.

وی افزود: برای مشارکت هرچه بیشتر بخش‌ها و هیات‌ها در برنامه‌های فدراسیون هر بخش و یا استانی که متقاضی و توانایی اعزام رشته‌ای را داشته باشد پس از بررسی‌های لازم به آنها واگذار خواهد شد و فدراسیون هم هماهنگی و پشتیبانی‌های لازم را انجام خواهد داد.

رئیس فدراسیون دانشگاهی خاطرنشان کرد: بعد از لغو مسابقات یونیورسیاد چین تقویم طبق تقویم فدراسیون جهانی ۹ رشته گلف به میزبانی کشور ایتالیا، جهت یابی به میزبانی کشور سوئیس، کانو به میزبانی کشور لهستان، سه گانه به میزبانی کشور برزیل، شطرنج به میزبانی کشور بلژیک، پنج گانه به میزبانی کشور آرژانتین، هندبال به میزبانی کشور کوزوو، بسکتبال سه نفره به میزبانی کشور ترکیه و راگبی که بعداً میزبان مشخص خواهد شد برگزار خواهد شد.

بشیریان گفت: با توجه به شرایط روسیه که قرار بود مسابقات ورزش‌های رقابتی در این کشور برگزار شود میزبانی این رقابتها به کشور ترکیه و با رشته‌های (ووشو، کشتی آزادوفرنگی، سامبو، موی تای، کاراته و بوکس) واگذار شد.

در ادامه حاضرین در جلسه پیشنهادات و نظرات خود را مطرح کردند و مقرر شد مدیران کل تربیت بدنی بخش‌ها و روسای هیات ضمن بررسی تقویم اگر آمادگی اعزام رشته‌ای را دارند را به فدراسیون اعلام کنند تا هماهنگی‌های لازم با فدراسیون بین‌المللی ورزش دانشگاه‌ها ( FISU) و کمیته‌های برگزاری مسابقات در کشورهای مختلف انجام شود.

در این نشست خواجوی دبیر کل فدراسیون، علی دوست مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان، مقدم منش مدیر کل تربیت بدنی وزارت بهداشت، بسطامی مدیر کل تربیت بدنی دانشگاه پیام نور، تجلی مدیر کل تربیت بدنی دانشگاه جامع علمی و کاربردی، کتال نماینده دانشگاه آزاد، کریمی رئیس اداره مسابقات و مرادی مدیر روابط عمومی فدراسیون حضور داشتند.

منبع : مهر