به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سیدرضا تقوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲۴ خرداد ماه) در نطق میان دستور خود گفت: عصر ما عصر انفجار اطلاعات است، از ویژگی‌های این عصر حاکمیت امواج بر زندگی بشر است، حضور کامپیوتر، زندگی با اینترنت، گشت و گذار در فضای مجازی زندگی انسان امروز را تسخیر کرده است، امروز قدرت جابجا شده است اگر دیروز قلدران تاریخ کشوری را با قدرت نظامی اشغال می‌کردند، امروز جهان‌خواران سلطه‌طلب با قدرت نرم کشورها را فتح می‌کنند.

وی ادامه داد: سمبل قدرت نظامی توپ، تانک و موشک بود ولی امروز صلاح قدرت رسانه، اینترنت و فضای مجازی است. امروز قدرت نرم و اپراتور رسانه‌ای در کشورهای مختلف با ایجاد انقلاب‌های مخملی هویت ملتی را مخدوش می‌کنند، آداب و سنن، میراث فرهنگی و همه ارزش‌هایش را به آتش می‌کشد و ریسمانی به گردن یک ملت می‌افکند و به هر کجا خاطرخواهش باشد می‌کشاند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مگر در زمان ما با همین روش ابرقدرتی چون شوروی را در هم نشکستند، مگر از همین مسیر خیانت را امانت و جنایت را حقوق بشر و قصاوت را انسانیت معرفی نکردند؟ یکی از رجال سیاسی آمریکا اعلام کرد بزرگترین جنگی که در پیش داریم جنگی است برای تسخیر افکار و اذهان انسان‌ها است و امروز دنیای استکباری غرب به ویژه آمریکا این جنگ را آغاز کرده است و برای در هم شکستن انقلاب اسلامی و مقاومت ملت ایران، جنگ بی‌امان رسانه‌ای را دامن زده است.

تقوی درباره علت دشمنی‌ها توضیح داد: زیرا انقلاب اسلامی نقشه سیاسی دنیا را تغییر داده است، طرح خاورمیانه جدید را خنثی کرده، در کالبد ملت‌های منطقه روحیه انقلابی دمیده، مردم غزه، کرانه باختری، جنوب لبنان، سوریه، عراق و یمن را به مقابله واداشته است، همه نقشه‌های خائنانه، خائنان غربی را در مدت ۴۳ سال نقش برآب کرده است و امروز همه قدرت رسانه‌ای خود را به میدان آورده تا ذهن و ضمیر ملت ایران را اشغال کنند و مردم ما را از انقلاب و اسلام و اخلاق و فرهنگ دینی و ملی خود جدا کنند و در نهایت به رویارویایی با نظام وادارند.

وی افزود: یکی ازدانشمندان غربی با نگرانی اظهار کرد اسلام یک تهدید همه‌جانبه است که همه ارکان تمدن غرب را به چالش کشیده است، نظریه پردازان مشهور غربی مانند فوکویاما، هانتینگتون، دوجنسگی، کیسینجر پس از فروپاشی بلوک شرق از تمدنی خفته که در حال بیداری و خیزش است نگران هستند و برای مقابله با این موج اعتقادی و انقلابی بنیادهای پژوهشی، رسانه‌های صوتی، تصویری و مکتوب را به شکل جدید سازماندهی کرده و یک ناتوی فرهنگی را به وجود آوردند.

نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: مقام معظم رهبری سال ۸۵ هجری هشدار داده‌اند که باندهای زر و زور برای نابودی هویت ملی جوانب بشری در پی تشکیل ناتوی فرهنگی هستند و امروز ناتو شکل گرفته و وارد مبارزه شده است. در ناتوی فرهنگی رسانه‌های گوناگون وظیفه آتش باری را با سلاح شایعه‌سازی، دروغ، تخریب شخصیت‌های محوری نظام و متهم کردن ارزش‌ها را برعهده دارند.

تقوی بیان کرد: روزنامه‌نگاران، خبرگزاری‌ها و برخی از چهره‌های هنری و فرهنگی و سلبریتی‌های آنان نقش سربازان پیاده را اجرا می‌کنند. ناتوی فرهنگی بخشی از نیروهای خود را از میان خودی‌ها می‌گیرند در ناتوی فرهنگی هیچ شخصیت و مسئولی نباید سالم بماند و مورد اعتماد باشد همه شخصیت‌ها باید بشکنند. در جنگ رسانه نخست باید همه ارزش‌ها و مقدسات را به آتش کشید. برخی از جریان‌های موثر و خدمت‌گذار مانند روحانیت سرافراز را باید با حملات ناجوانمردانه از چشم مردم انداخت.

وی تاکید کرد: در ناتوی فرهنگی مردم باید به ارکان نظام و مسئولان آن بی‌اعتماد شوند. همه خدمت‌های نظام نادیده گرفته می‌شود و اگر خیانتی از مسئولی سر زد باید آن را به قدری بزرگ کرد که به همه مسئولان سرایت داده شود و در باور مردم به گونه‌ای جاسازی شود که همه فاسد هستند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: ناتوی فرهنگی در میدان رسانه‌ای چنان فضا را تیره و تار می‌کند که نزدیک‌ترین نیروهای نظام حتی خانواده مظلوم شهیدان هم نتوانند از خون عزیزانشان دفاع کنند و اگر کسی به امر به معروف و نهی از منکر برخیزد او را در اتوبوس، مترو و خیابان کتک بزنند حتی اگر خواهر قهرمان شهید کاوه باشد.

تقوی با طرح این پرسش که مجلس، دولت و قوه قضاییه و نهادهای مسئول در کجای این جبهه برای مبارزه و مقابله قرار دارند؟،گفت: مجلس در رأس امور است در مقابله با ناتوی فرهنگی چه تدبیری اندیشیده است؟ به هول قوه الهی و به کوری چشم همه دشمنان و بدخواهان و عوامل مزدور داخلیشان ما ملت قهرمان ایران در این جنگ سایبری و در مقابله با ناتوی فرهنگی نیز پیروز خواهیم شد.

منبع : مهر