• امروز : سه شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۳

میکائیلی: کسب نایب قهرمانی جهان نتیجه زحمات همه مربیان است

  • 01 شهریور 1400 - 14:47
میکائیلی: کسب نایب قهرمانی جهان نتیجه زحمات همه مربیان است

به گزارش مهر، روح الله میکائیلی، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان پس از نایب قهرمانی ایران در جهانی روسیه گفت: نایب قهرمانی تیم کشتی فرنگی را در جهانی جوانان را به همه هموطنان تبریک می گویم. البته امیدوار بودیم که تیم روی سکوی اول قرار بگیرد اما تیم روسیه نسبت به ما عملکرد بهتری داشت، اگر چه تیم ایران هم پتانسیل کسب نتیجه‌ای بهتر از این را داشت و می‌توانست قهرمان شود.

میکائیلی در ادامه به ارزیابی عملکرد ملی پوشان جوان فرنگی پرداخت و اظهار داشت: در روز اول در ۵ وزن اول، در وزن ۸۷ کیلو، علی عابدی درزی با تمام شایستگی که داشت به سوئد باخت و کشتی گیر سوئدی هم در ادامه باخت و عابدی حذف شد، بقیه کشتی گیران ما اما در جدول ماندند، ده بزرگی به فینال رفت و طلا گرفت، ایمان محمدی هم به روسیه در شرایطی باخت که می‌توانست برنده باشد اما بعد از آن همه حریفانش را با اختلاف برد و برنز گرفت.

وی افزود: در ۷۷ کیلو، آذردخت کشتی‌های خیلی خوبی گرفت اما در یک غافلگیری به کشتی گیر نروژی باخت و با صعود نروژ به فینال، آذردخت به شانس مجدد رفت و توانست حریفانش را از پیش رو بردارد و به مقام سومی برسد.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان با اشاره به نتایج تیم در ۵ وزن دوم، خاطر نشان کرد: در ۵ وزن دوم در وزن ۶۷ کیلو که دانیال سهرابی کشتی گیرمان بود، غافلگیر شدیم و سهرابی به حریف قزاقستانی باخت و در ادامه با باخت قزاق، سهرابی هم از جدول حذف شد. این در حالی بود که سهرابی با توجه به شایستگی‌هایی که داشت می‌توانست خیلی عملکرد بهتری داشته باشد اما روی یک اتفاق مسابقه را باخت.

میکائیلی افزود: به هر حال کشتی فرنگی شرایط واقعاً ویژه ای دارد و با یک اشتباه کوچک، کل نتیجه می‌تواند برعکس شود.در هر صورت مسابقات الان تمام شده است و ما توانستیم با یک طلا، یک نقره و ۵ برنز نایب قهرمان شویم.

وی تاکید کرد: کشتی گیرانی که باخته اند باید انگیزه شأن را برای ادامه راه حفظ کنند، به خصوص که این انگیزه سبب می‌شود تا بتوانند در میدان‌های بعدی به موفقیت برسند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان در ادامه با اشاره به مشکلی که کرونا در روند آماده سازی تیم به وجود آورد، گفت: کرونا به همه تیم‌ها از جمله ما ضربه زد، البته آسیب کرونا به تیم‌هایی مانند ایران بیشتر از تیم‌های اروپایی بود و با توجه به واکسیناسیون زودتری که در این کشورها اتفاق افتاده بود و همچنین تورنمنت‌هایی که شرکت کرده بودند، نسبت به ما با شرایط بهتری وارد مسابقات شوند.

میکائیلی اظهار داشت: با وجود این وضعیت، تیم ما بهتر از آنها نتیجه گرفت و تنها روسیه بالاتر از ما قرار گرفت. البته در دو کشتی که با روسیه داشتیم و کشتی گیران ما باختند، قطعاً ناداوری باعث شکست ما شد، البته نمی‌خواهم بهانه بیاورم اما در وزن ۷۲ کیلو در کشتی امیر عبدی با روسیه، دو امتیاز ما را ندادند و حتی یک امتیاز که داور وسط به ما داد را پس گرفتند. این موضوع باعث شد که تیم مان آن نتیجه بهتری که مد نظرمان بود را نگیریم.

سرمربی تیم کشتی فرنگی جوانان با بیان اینکه با درخشش فرنگی کاران جوان، پشتوانه خوبی برای تیم بزرگسالان است، افزود: اعضای تیم کشتی جوانان که به روسیه اعزام شدند و همچنین در برخی اوزان نفرات دوم و سوم شأن، پتانسیل این را دارند که در ۲، ۳ سال آینده جزو کشتی گیران بزرگسالان ما باشند و برای ما افتخارآفرینی کنند.

میکائیلی خاطر نشان کرد: واقعاً در اردوهایی که داشتیم عالی بودند و پیشرفت شأن محسوس بود.همه این بچه‌ها انگیزه لازم را برای بزرگی کردن در کشتی و کسب مدال در جهانی بزرگسالان دارند.

وی با بیان اینکه خیلی از ملی پوشان در جهانی روسیه، اولین تجربه بین المللی شأن بود، گفت: ما کشتی گیری داشتیم در ۱۳۰ کیلو به نام امیر محمد بیات که برای اولین بار در مسابقات جهانی شرکت می‌کرد، در ۹۷ کیلو مرتضی القوسی هم اولین تجربه اش بود.

میکائیلی افزود: خیلی از این بچه‌ها حتی در رده‌های نوجوانان عضو تیم ملی نبوده اند و حتی کشتی گیری مانند ایمان محمدی در ۶۳ کیلو، واقعاً آینده دار است که سابقه حضور در مسابقات جهانی نوجوانان و قهرمانی آسیا را دارد و در جهانی جوانان روسیه توانست اولین مدال جهانی را کسب کند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان، نایب قهرمانی جهان را حاصل زحمات همه مربیان فرنگی در گوشه و کنار ایران دانست و گفت: موفقیت کسب شده به زحمات همه مربیانی بر می‌گردد که در سراسر ایران زحمت می کشند و از زندگی شأن برای افتخارآفرینی ایران عزیز ما گذشته اند.

میکائیلی در پایان خاطرنشان کرد: خیلی خوشحالم که ثمره تلاش مربیان سراسر کشور در پشتوانه سازی و کشف استعدادها را در جهانی روسیه دیدیم و امیدوارم که همیشه پرفروغ باشند و به کارشان ادامه دهند که به نظر من از بهترین کارهایی است که می‌شود برای سربلندی ایران انجام داد و فرزندان کشتی گیرمان را طوری تربیت کنیم که پرچم ایران در اقصی نقاط جهان به اهتزاز در بیاورند.

لینک کوتاه : https://kalannews.ir/?p=3105

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.