به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العربی الجدید، بنی گانتز وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد: از زمان امضای توافق ابراهیم، در ۱۰ مانور نظامی با کشورهای منطقه شرکت کرده‌ایم.

وی افزود:از زمان امضای توافق‌های ابراهیم، اسرائیل در صدها گفتگو و نشست درباره مسائل امنیتی مختلف از جمله آزادی دریانوردی، تجارت، حریم هوایی و فضای سایبری مشارکت کرده است.

وی اعلام کرد: توافق ابراهیم، مناسبات ما با کشورهای منطقه در زمینه‌های امنیتی را گسترش داد، می‌توانم بگویم که اسرائیل در چندین مانور نظامی با کشورهای منطقه که اغلب تحت نظر سنتکام بوده، شرکت داشته است.

گانتز با تکرار ادعاهای اسرائیل علیه ایران و برنامه هسته‌ای آن مدعی شد: ایران تهدیدی علیه جهان است و می‌توانید آن را در هر منطقه از جهان ببینید، در ونزوئلا، الجزایر، لبنان، سوریه، عراق و یمن، همچنین سعودی‌ها و اماراتی‌ها در معرض حملات ایران قرار گرفتند.

وی ادعا کرد: ما پیامهای تهدید آمیز به کشورهای حوزه خلیج فارس ارسال نمی کنیم اما ایران اینکار را انجام می دهد. دست یابی ایران به توان هسته ای برای آن چتر حمایت هسته ای ایجاد می کند. شما تصور کنید که هنگامی که چتر هسته ای برای آنها فراهم شود، چه رخ خواهد داد. دنیا و کشورهای منطقه باید پروژه هسته ای ایران را متوقف سازند. ما اسرائیلی ها هم مسئولیت تاریخی به منظور جلوگیری از تبدیل شدن ایران به کشور هسته ای داریم.

منبع : مهر