مهرداد حسن زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اطلاعیه هواشناسی در خصوص وضعیت قرمز بروز طوفان در نوار ساحلی جنوب کشور و شرق هرمزگان، اظهار کرد: هماهنگی‌های کامل با فرمانداران شهرستان‌های شرق استان هرمزگان برای مدیریت هرگونه بحران احتمالی انجام شده است. علیرغم اینکه طوفان حاره ای «شاهین» در نوار ساحلی سیستان و بلوچستان رخ می‌دهد امام تمهیدات لازم در شرق هرمزگان و مناطق روستایی همسایه با این استان دیده شده است.

حسن زاده بیان داشت: طبق گزارش هواشناسی طوفان حاره ای «شاهین» در مسیر سواحل جنوبی کشور قرار دارد. به همین خاطر شرایط بحرانی اعلام شده است و تمام تجهیزات امدادی و تیم‌های امداد و نجات دریایی، هلال احمر در امادگی کامل بسر می‌برند.

وی با ذکر این نکته که آماده تخلیه مناطق در معرض خطر هستیم، ابراز داشت: از مردم شرق استان درخواست دارم در صورت لزوم همکاری لازم را با تیم مدیریت بحران استان هرمزگان داشته باشند و اطلاعیه‌ها و اخبار را از مراجع رسمی پیگیری کنند.

وی با ذکر این نکته که در حال برنامه‌ریزی برای مقابله با هر تهدیدی هستیم، گفت: تشکیلات مدیریت بحران در تمام شهرستان‌هایی که در معرض توفان قرار دارند فعال هستند و در حال رصد شرایط و گزارش‌دهی هستند. تیم‌های امداد و نجات سپاه و بسیج هم اماده حضور در مناطق خطر هستند.

منبع : مهر