به گزارش ایسنا، تیم ملی بسکتبال زنان ایران قرار است برای اولین‌بار پس از دریافت مجوز بازی با حجاب اسلامی، در مسابقات قهرمانی دسته دوم آسیا شرکت کند. ایران در این رقابت‌ها با تیم‌های لبنان و سوریه هم گروه است و قزاقستان، اندونزی و اردن هم در گروه دوم حضور دارند. از هر گروه دو تیم راهی نیمه نهایی می‌شود و در نهایت تیم قهرمان به دسته یک آسیا صعود می‌کند.

کیمیا یزدیان طهرانی در مورد آمادگی تیم ملی بسکتبال زنان ایران به ایسنا گفت: تمرینات را فشرده جلو بردیم و اردوهای منظمی داشتیم. اکنون هم برای مسابقات تدارکاتی ترکیه آماده می‌شویم که اگر اعزام شویم خیلی کمک‌کننده خواهد بود.  

او در مورد مسابقات قهرمانی دسته دوم آسیا بیان کرد: خیلی خوش‌بین هستم و همه با تمام وجود دوست داریم که قهرمان شویم. در مسابقات هم تمام تلاش‌مان را می‌کنیم. بازیکنان ایران از قابلیت بالایی برخوردارند و فرق ما و تیم‌های دیگر بازی تدارکاتی کم‌تر است.  امیدوارم نتیجه خوبی بگیریم.

وی در ادامه افزود: به نظرم همه بازیکنان آماده هستند اما چون تمرینات فشرده بود باید بیش‌تر تمرکز کنیم. من هم آماده هستم، تمرین به تمرین بهتر می‌شوم و امیدوارم به تیم ملی کمک کنم.

یزدیان طهرانی به احتمال قهرمانی ایران در کاپ آسیا اشاره کرد و گفت: صعود کار آسانی نیست اما غیرممکن هم نیست. اگر همه پشت هم باشیم و تمام نکات مد نظر مربی را انجام بدهیم، توانایی قهرمانی را داریم و دلم به این اتفاق روشن است. سطح مسابقات خیلی بالاست، تیم‌ها بازیکنان خوبی دارند و بازی‌های دوستانه  انجام داده‌اند. اگر مثل ما بازیکن خارجی نداشته باشند، می‌توانیم بازی پایاپایی داشته  باشیم.

برنامه ایران در دور گروهی مسابقات قهرمانی دسته دوم آسیا به شرح زیر است:

۱۶ آبان : ایران – لبنان

۱۷ آبان : ایران – سوریه

انتهای پیام

منبع : ایسنا