به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، «اسماعیل رضوان» عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی «حماس» امروز جمعه سخنانی را در خصوص تداوم تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی مطرح کرد.

بر اساس این گزارش، اسماعیل رضوان در این خصوص اظهار داشت: مقاومت از نزدیک اوضاع در مسجد الاقصی را زیر نظر دارد و برای پاسخ به جنایات دشمن علیه ملت فلسطین کاملاً آماده است.

این عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی حماس در ادامه اظهاراتش در این زمینه عنوان کرد: از جامعه بین‌الملل می‌خواهیم جلوی تجاوزات و جنایات اشغالگران صهیونیست علیه مسجد الاقصی را بگیرد.

این درحالی است که روز گذشته جنبش مقاومت اسلامی حماس در بیانیه‌ای تاکید کرد که تکرار تعرض شهرک‌نشینان اشغالگر صهیونیست به مسجدالاقصی تحت حمایت نظامیان، هرگز منجر به اجرای طرح تقسیم زمانی و مکانی این مسجد یا تغییر هویت اسلامی آن نخواهد شد.

این جنبش ضمن محکوم کردن ادامه تجاوزات اشغالگران صهیونیست علیه مسجدالاقصی، آن‌ها را از هرگونه حماقت و فکر کردن به قربانی در داخل مسجدالاقصی یا تعدی علیه مقدسات فلسطین برحذر داشت.

حماس با بیان اینکه اشغالگران صهیونیست در مسجدالاقصی هیچ جایی ندارند، مسئولیت هرگونه پیامد خطرناک اقدامات تحریک‌آمیز شهرک‌نشینان و تجاوز علیه مقدسات اسلامی فلسطین را متوجه دولت رژیم صهیونیستی دانست.

این جنبش عموم فلسطینیان را به حضور و اعتکاف در مسجدالاقصی طی روزهای باقی مانده از ماه رمضان برای حمایت از آن در برابر توطئه‌های اشغالگران فراخواند و خواستار حمایت بیشتر امت اسلامی و عربی از ملت فلسطین و مداخله جامعه بین‌الملل برای توقف تجاوزات علیه فلسطینیان و کنار گذاشتن سیاست‌های دوگانه در شیوه تعامل با مسأله عادلانه فلسطین شد.

منبع : مهر