به گزارش مهر وبه نقل از فدراسیون والیبال، آخرین روز مرحله گروهی مسابقات والیبال قهرمانی جوانان جهان روز گذشته (شنبه) با برگزاری هشت دیدار به میزبانی مشترک ایتالیا و بلغارستان پیگیری شد.

تیم ملی والیبال ایران در سومین و آخرین بازی خود در این مرحله با نتیجه سه بر صفر مراکش را شکست داد و به اولین برد خود در این رقابت‌ها رسید.

رتبه‌بندی ۱۶ تیم حاضر در چهار گروه مقدماتی در پایان مرحله گروهی به این شرح است:

گروه A: ایتالیا، جمهوری چک، تایلند، مصر

گروه B: لهستان، بلغارستان، کوبا، بحرین

گروه C: بلژیک، آرژانتین، ایران، مراکش

گروه D: روسیه، برزیل، کانادا، کامرون

تیم‌های شرکت‌کننده در رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان امروز (یکشنبه) استراحت دارند و ادامه مسابقات از فردا (دوشنبه) پیگیری خواهد.

در مرحله دوم مسابقات در سه روز (دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه برگزار می‌شود)، تیم‌های اول و دوم چهار گروه مقدماتی در دو گروه E و F برای رتبه‌های اول تا هشتم به مصاف هم می‌روند و تیم‌های سوم و چهارم گروه‌ها مقدماتی، در دو گروه G و H برای جایگاه نهم تا شانزدهم با هم دیدار می‌کنند.

به این ترتیب تیم ملی جوانان ایران در مرحله دوم در گروه G با تیم‌های تایلند، مصر و مراکش رقابت خواهد کرد و در اولین بازی خود در این مرحله روز دوشنبه (پنجم مهر) از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه به مصاف مصر می‌رود.

گروه‌بندی کامل مرحله دوم بیست‌ویکمین دوره مسابقات قهرمانی جوانان جهان به شرح زیر است:

هشت تیم برتر مسابقات

گروه E؛ کالیاری ایتالیا: ایتالیا، جمهوری چک، بلژیک، آرژانتین

گروه F؛ صوفیه بلغارستان: لهستان، بلغارستان، روسیه، برزیل

تیم‌های نهم تا شانزدهم

گروه G؛ کاربونیای ایتالیا: تایلند، مصر، ایران، مراکش

گروه H؛ صوفیه بلغارستان: کوبا، بحرین، کانادا، کامرون

برنامه کامل دیدارهای مرحله دوم به وقت تهران بدین قرار است:

دوشنبه ۵ مهرماه:

ایتالیا – آرژانتین؛ ساعت ۲۰:۳۰

جمهوری چک- بلژیک؛ ساعت ۱۷:۳۰

لهستان – برزیل؛ ساعت ۱۳:۳۰

بلغارستان – روسیه؛ ساعت ۱۹:۳۰

تایلند – مراکش؛ ساعت ۱۷:۳۰

مصر – ایران؛ ساعت ۲۰:۳۰

کوبا – کامرون؛ (باخت فنی کامرون)

بحرین – کانادا؛ ساعت ۱۶:۳۰

سه‌شنبه ۶ مهرماه:

بلژیک – آرژانتین؛ ساعت ۱۷:۳۰

ایتالیا – جمهوری چک؛ ساعت ۲۰:۳۰

روسیه – برزیل؛ ساعت ۱۳:۳۰

لهستان – بلغارستان؛ ساعت ۱۹:۳۰

ایران – مراکش؛ ساعت ۱۷:۳۰

تایلند – مصر؛ ساعت ۲۰:۳۰

کانادا – کامرون؛ (باخت فنی کامرون)

کوبا – بحرین؛ ساعت ۱۶:۳۰

چهارشنبه ۷ مهرماه:

جمهوری چک – آرژانتین؛ ساعت ۱۷:۳۰

ایتالیا – بلژیک؛ ساعت ۲۰:۳۰

بلغارستان – برزیل؛ ساعت ۱۹:۳۰

مصر – مراکش؛ ساعت ۱۷:۳۰

تایلند – ایران؛ ساعت ۲۰:۳۰

لهستان – روسیه؛ ساعت ۱۳:۳۰

بحرین – کامرون؛ (باخت فنی کامرون)

کوبا – کانادا؛ ساعت ۱۶:۳۰