امین میرزازاده با توجه به پایان نخستین اردوی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: قبل از حضور در اردوی تیم ملی هم تمریناتم را زیر نظر سینا طالب‌وند پیگیری می‌کردم و در واقع هیچ فاصله‌ای در تمریناتم بوجود نیامد. سعی کردم بعد از مسابقات جهانی ۲۰۲۲ صربستان از آمادگی مطلوب و نسبی فاصله نگیرم تا با وضعیت خوبی به نخستین اردوی تیم ملی بیایم.
مدعی وزن ۱۳۰ کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی ایران ادامه داد: به زودی باید در رقابتهای انتخابی تیم ملی شرکت کنم و به همین دلیل تمام تمرکزم روی ارتقای توان جسمی و روحی و رسیدن به فرم ایده‌آل است. بی تردید رقبای سرسختی در انتخابی تیم ملی دارم و به خوبی می دانم برای تصاحب مجدد دوبنده تیم ملی کشتی فرنگی راه سخت و طولانی پیش رو دارم.
نایب قهرمان رقابتهای جهانی ۲۰۲۲ صربستان افزود: در سال جدید میلادی رویدادهای مهم و سرنوشت سازی را طبق تقویم اتحادیه جهانی پیش رو داریم. من هم برای هر کدام از این مسابقات برنامه دارم و امیدوارم بتوانم در میادین مهم پیش رو از جمله قهرمانی آسیا، بازی‌های آسیایی و از همه مهم‌تر رقابتهای قهرمانی جهان حضور داشته باشم. البته در این خصوص همواره تابع نظر کادر فنی هستم و خودم نیز باید تلاش کنم تا با قاطعیت دوبنده تیم ملی را به چنگ آورم. فقط تلاش می‌کنم مثل همیشه در هر میدانی که حضور دارم بهترین نتیجه را برای تیم ملی کسب کنم.
فرنگی کار سنگین وزن اردوی تیم ملی در پایان با اظهار گلایه از وعده‌های بی نتیجه برخی مسئولان گفت: بعد از اینکه عنوان نایب قهرمانی جهان را کسب کردم به من وعده استخدام و حل مشکل شغلی ام دادند که متأسفانه این موضوع تاکنون عملی نشده است.