به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی گودرزی در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری مسابقه کاپ آسیایی دواتلون ۲۰۲۲ تبریز، افزود: همزمان با این مسابقه ۲ رویداد دیگر شامل دوره سطح یک جهانی مسئولان فنی مسابقه با حضور ۲۵ داور و مجمع عمومی ورزش‌های سه‌گانه نیز برگزار خواهد شد.
وی اظهار داشت: از آنجاییکه ورزشکاران برای حضور در مسابقات جهانی و المپیک باید امتیاز لازم را کسب کنند لذا حضور در این مسابقات از اهمیت بالایی برخوردار است و با این توضیح تاکنون هفت کشور درخواست حضور در مسابقات داده‌اند و از کشور خودمان ۲ ورزشکار آقا و ۲ ورزشکار خانم حضور خواهند داشت.
وی در مورد فعالیت ورزشکاران سه‌گانه در سطح کشور اضافه کرد: به غیر از یک هیأت که نمی‌خواهم نامش فاش شود، همه هیأت‌های سه‌گانه استان‌ها فعال هستند و برای کسب سطح‌بندی کشوری و جهانی تلاش می‌کنند.
گودرزی اذعان کرد: کشور ما از لحاظ سطح‌بندی جزو چهار کشور رده بالای سطح چهار می‌باشد و تنها ۲ کشور در جهان در سطح پنج که بالاترین سطح رده‌بندی ورزش‌های سه‌گانه است، قرار دارند.
رئیس فدراسیون ورزش‌های سه‌گانه اظهار داشت: با اینکه در دین اسلام سفارش شده است به فرزندان خود شنا کردن را یاد دهید متأسفانه ورزش در استخر و شنا به نوعی آب بازی قلمداد می‌شود و ایران در بحث شنا عقب‌ماندگی دارد.
گودرزی بیان کرد: ۱۰ هزار نفر را در سطح کشور آموزش دادیم تا به نوعی مبلّغ ورزش‌های سه‌گانه باشند و شاهد افزایش روز به روز تعداد ورزشکاران در این رشته ورزشی کارآمد و جلوگیری‌کننده از بیماری‌های میانسالی باشیم.
وی ادامه داد: با برگزاری دوره سطح یک جهانی داوران در کنار این مسابقه از هزینه مابین ۶۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان توسط هر یک از داوران جلوگیری کردیم و همچنین مابقی هزینه‌ها توسط کنفدراسیون ورزش‌های سه‌گانه آسیا و جهانی پرداخت خواهد شد.
گودرزی یادآور شد: این دومین مسابقه کاپ آسیایی ورزش‌های سه‌گانه از زمان ورودم در ریاست فدراسیون سه‌گانه است که دور اول در سال ۹۷ به میزبانی کرج انجام گرفت و بعد از آن به دلیل شیوع کرونا متوقف شد.
انسی کانی نماینده فدراسیون جهانی نیز در خصوص حضور خود در کشور ایران و میزان فعالیت ورزش‌های سه گانه کشور افزود: خیلی خوشحال هستم از این حضور و معتقد هستم با حضور آقای گودرزی در رأس فدراسیون رشته سه‌گانه روز به روز این رشته پیشرفت داشته و برای این منظور تلاش شبانه‌روزی دارند که گواه این موضوع جایگاه ورزش‌های سه‌گانه ایران در سطح جهان است و امیدوارم این مسابقه با خوبی و بدون هیچ مشکلی دنبال شود.