به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، دکتر پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال‌احمر در جلسه برخط با مسئولان مراکز درمانی هلال‌احمر خارج از کشور گفت: برنامه‌های این مراکز با دقت زیادی مطالعه خواهد شد زیرا باید خدمات به بهترین شکل ارائه شود.

‎کولیوند گفت: خدمات درمانی مراکز خارج از کشور بااقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران ارتباط مستقیم دارد به همین منظور باید بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات در مراکز خارج از کشور ارائه شود.

‎وی افزود: حتماً در مراکز درمانی خارج از کشور باید نشان‌ها و نمادهایی از جمهوری اسلامی و همچنین پرچم مقدس کشورمان در ورودی مراکز وجود داشته باشد.

‎رئیس جمعیت هلال‌احمر تصریح کرد: مراکز درمانی خارج از کشور مکلف هستند تا ارتباطشان را با مسئولان محلی، منطقه‌ای و کشوری در کشور میزبان گسترش دهند؛ لذا این امر باعث می‌شود ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی بیش‌ازپیش نمایان باشد.

‎کولیوند گفت: باید برنامه ۵ ساله خدمات مراکز خارج از کشور آماده شود تا علاوه برافزایش خدمات، میزان بهره‌وری مراکز جمعیت هلال‌احمر نیز افزایش یابد تا این مراکز به خودکفایی کامل و برنامه‌های توسعه‌ای از محل درامدهای پایدار خود برسند؛ هر مرکز با توجه به موقعیت جغرافیایی به‌صورت مجزا طرح‌های توسعه‌ای مربوط به خودش را تدوین، مطالعه و سپس برای معاونت بهداشت درمان و توانبخشی ارسال کند.

‎کولیوند گفت: تمامی مراکز موظف هستند تا گزارشی از مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را به معاونت بهداشت درمان و توانبخشی تحویل دهند. بر این اساس هم به‌زودی یک نرم افزار برخط واحد برای تمام مراکز درمانی خارج از کشور فعال خواهد شد.

‎رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به نقش دیپلماسی سلامت در عرصه های بین‌المللی گفت: دیپلماسی سلامت می‌تواند باعث هم‌افزایی هرچه بیشتر خدمات مراکز درمانی هلال‌احمر در کشورهای دیگر باشد ازاین‌روی ارتباط موثر با مشتریان در خارج از کشور را گسترش دهید تا مشتریان وفادار به مراکز درمانی هلال‌احمر باشند.

‎کولیوند تصریح کرد: ما باید هم جان همنوعان را نجات دهیم و هم پرچم جمهوری اسلامی ایران را در سراسر دنیا به اهتزاز درآوریم.

‎همچنین در پایان این جلسه برخط، مدیران ۱۲ مرکز درمانی هلال‌احمر در خارج از کشور علاوه بر معرفی مراکز خودشان، چالش‌ها و مشکلات فعلی را به رئیس جمعیت گزارش دادند.

منبع : مهر