به گزارش مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی روز دوشنبه در آیین معارفه معاون وزیر و رئیس جدید سازمان امور اجتماعی کشور گفت: عباسی فردی انقلابی، شناخته شده و دارای سوابق مهم مدیریتی است، امیدوارم در مسئولیت کلیدی در سازمان اجتماعی کشور هم منشأ خدمات و اقدامات ارزنده‌ای باشد.

وی افزود: مسئولیت‌های پیشین عباسی با مسئولیت جدید وی تناسب دارد و انتظار می‌رود که تجارب گذشته عباسی در وزارتخانه تعاون و ورزش و جوانان به پیشبرد اهداف تعیین شده در سازمان اجتماعی کشور کمک کند.

محمد عباسی تاکنون مسئولیت‌هایی همچون وزیر تعاون و وزیر ورزش و جوانان، عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی و با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی عضو هیئت امنای بنیاد مستضعفان را در کارنامه مدیریتی خود دارد.

وزیر کشور در ادامه سخنان خود، توجه به مسائل اجتماعی در کشور را بسیار با اهمیت، تعیین‌کننده و زیربنایی دانست و تأکید کرد: توجه و عنایت ویژه رهبر فرزانه انقلاب به مسائل اجتماعی، وظایف این سازمان و وزارت کشور را نسبت به حوزه اجتماعی و مقابله با چالش‌ها و آسیب‌های آن سنگین‌تر کرده است.

وحیدی به هجمه‌ها و توطئه‌های دشمنان علیه انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: دشمن همواره در حوزه اجتماعی به شکل جدی‌تری در حال توطئه است، زیرا مسائل اجتماعی بنیادی است و آسیب‌ها در این حوزه می‌تواند سایر بخش‌ها را تحت تأثیر قرار دهد.

وی، حوزه اجتماعی را یکی از پایه‌های قدرت در نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و اضافه کرد: با وجود اینکه مردم در انتخابات ممکن است به یک جریان فکری رأی بدهند، اما دلدادگی و وابستگی آنان به انقلاب و آرمان‌های بلند آن همیشگی است و این حوزه خدمات شایانی به نظام از دوران دفاع مقدس گرفته تا امروز داشته و در زمان حاضر به شکل کمک‌های مؤمنانه و گروه‌های جهادی و در اقصی نقاط کشور در حال خدمت‌رسانی به مردم است.

اجتماع سالم، ارزشمند و مقتدر شرط پایداری جوامع

محمد عباسی رئیس جدید سازمان امور اجتماعی کشور هم در این آیین گفت: جامعه، دولت و مجموعه‌ای پایدار خواهد بود که اجتماعی سالم، ارزشمند و مقتدر داشته باشد.

وی با بیان اینکه سرمایه اجتماعی در همه کشورها مورد تأکید است، افزود: انقلاب الهی و اسلامی ایران بر مبنای اجتماع بزرگ، وحدت‌آفرین و حضور و مشارکت مردم شکل گرفته و این نقش، همواره مورد تأکید بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب بوده است.

محمد تقی رستم‌وندی که به مدت ۶ سال عهده‌دار این مسئولیت بود هم در این مراسم، گزارشی از عملکرد سازمان امور اجتماعی کشور ارائه داد.

منبع : مهر